Ogrody kieszonkowe nową atrakcją Rzeszowa

Fot. UM Rzeszów

RZESZÓW. Plener i zieleń w centrum Rzeszowa niedługo zmienią oblicze. Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej w planach mają m.in. zagospodarowanie nowych skwerów, na których powstaną tzw. ogrody kieszonkowe. Aranżacje pojawią się na placu Farnym i przy ul. Chmaja. Projekty obu skwerów są gotowe i nowe ozdobne tereny powstaną na przełomie czerwca oraz lipca. – Wszystkie projekty zieleni miejskiej wykonujemy sami, mamy pracowników, którzy są architektami krajobrazu. To obniża koszty i pozwala nam jak najlepiej wykorzystać przestrzeń – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor ZZM.
Oprócz dwóch ogrodów kieszonkowych pojawią się także inne nowe aranżacje w Rzeszowie oraz dodatkowe nasadzenia na już istniejących zielonych terenach. W tym roku w obsadzie królować będą: róże, szałwie omszone, jeżówki purpurowe, rozchodniki okazałe i trawy ozdobne. Nie zabraknie też mnóstwa drzew i krzewów. Będą to m. in.: graby pospolite, klony, grusze drobnoowocowe, sosny górskie, jałowiec sabiński czy rozplenica japońska. Rośliny dostosowane będą do wymagających warunków miejskich, ale są tak dobrane pod względem kompozycyjnym, aby zapewniały atrakcyjny wygląd zieleńców przez cały rok. – W ten sposób wzbogacamy bazę pokarmową dla pszczół, trzmieli, motyli i innych owadów zapylających, a to ważne dla nas wszystkich – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch.
Kl

4.9 18 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bloger
bloger
5 dni temu

Kampania przedwyborcza trwa ,miala być motylarnia ,kolejka wisząca ,wyciąg narciarski ,a teraz kolej na ogrody kieszonkowe ,czyli mówiąc ludzkim językiem powstaną małe rabatki z tanimi pelargoniami na trawnikach

KEMOT
KEMOT
7 dni temu

Tak urządzony ogród imitujący zasklepioną rzekę można oglądać od wielu lat w Rydze na placu Liwońskim. Dodatkowo on się zmienia wraz z porami roku. Jest przepiękny i stanowi cudowna ozdobę ścisłego centrum starówki. Warto naśladować dobre pomysły !!!

ROMAN
ROMAN
6 dni temu
Reply to  KEMOT

Tylko kto to będzie pielęgnował, podlewał, sprzątał, czyścił co?
To powstanie zaraz cała Firma do tego
” Interesu” z dyrektorem, zastępcą, kierownikami, księgową itd. itd.
A jakie będą koszty całego procesu?

KEMOT
KEMOT
6 dni temu
Reply to  ROMAN

A kto pielęgnuje klomby pośrodku al. Cieplińskiego, kto utrzymuje rzeszowskie parki w codziennym porzadku, kto dba o zieleń na Oś. Tysiąclecia itd, itd… ? Jak do tej pory robi to Zieleń Miejska i miejmy nadzieje ,że tak pozostanie.

ROMAN
ROMAN
5 dni temu
Reply to  KEMOT

no tak to wiem ale jak dołożą kilkadziesiąt tych mini- ogródko/rabatek to ci pracownicy fizycznie nie wyrobią z robotą ; sadzenie/plewienie/ podlewanie/przycinanie –
nawet jak im nowy prezydent motorki elektryczne podopina ; O !