Ohydna buda straszy w centrum “stolicy innowacji”

Obskurna budka straszy w samym środku miasta pod wiaduktem Śląskim.

RZESZÓW. Powybijane szyby, odpadające blachy i fragmenty elewacji – to widok jaki nadal można napotkać przy ul. Towarnickiego pod wiaduktem Śląskim w pobliżu dworca podmiejskiego PKS. Straszy tam nieczynna od lat budka handlowa. Druga, choć jeszcze używana, wygląda podobnie.

Pisaliśmy o tym we wrześniu 2010 r. Teraz mamy kwiecień 2011 r. i nic się nie zmieniło. Chociaż Straż Miejska doskonale wie o obskurnym pawilonie, nic nie robi, by doprowadzić do jego rozbiórki. Obowiązek likwidacji budki stojącej na należącym do miasta gruncie od miesięcy spoczywa na jej właścicielu, jednak funkcjonariusze podlegli Tadeuszowi Ferencowi nie potrafią go wyegzekwować.

Tymczasem pawilony i tak muszą wkrótce zniknąć, bo właśnie w tym miejscu ma rozpoczynać się ulica ułatwiająca wyjazd z ul. Towarnickiego do al. Piłsudskiego, jaka powstanie przy okazji budowy pobliskiej galerii handlowej City Center.

A może miejskie służby po prostu same rozbiorą budkę i obciążą kosztem demontażu jej właściciela?

kk

do “Ohydna buda straszy w centrum “stolicy innowacji””

  1. mamnick

    FAKT!Kładka…Deski już są w takim stanie że się uginają!

  2. Eryk

    a może Redakcja zainteresuje się kładka nad torami w okolicach dworca głównego, to dopiero atrakcje, do tej pory mimo planów nie zrobiono podziemnego przebicia pod torami (jest tylko do peronu trzeciego), takie rozwiązania są normą w innych duzych miastach u nas w stolicy innowacji nie ma takego „luksusu”

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.