Ojciec Mateusz wraca na plan

Serial “Ojciec Mateusz” od kilku sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością widzów, a turyści z dużym zainteresowaniem podążają śladami detektywa w sutannie. Fot. Bogdan Myśliwiec

SANDOMIERZ. Za kilka dni ekipa filmowa “Ojca Mateusza” wraca do Sandomierza.

Gratka dla sympatyków serialu z detektywem w sutannie w roli głównej. Filmowcy realizujący popularny film i oczywiście gwiazdy, które wcielają się w główne role, będzie można zobaczyć w Sandomierzu przy pracy już za kilka dni. Zdjęcia do kolejnej edycji serialu zaplanowano na 4 i 5 grudnia.

Jak potwierdza Urząd Miasta Sandomierza, zdjęcia plenerowe do kolejnej części przygód księdza Mateusza Żmigrodzkiego będą kręcone w dniach od 4 do 5 grudnia br.
– Ujęcia realizowane będą głównie na Rynku Starego Miasta i w jego okolicach.

Na planie zdjęciowym oprócz odtwórców głównych ról: Artura Żmijewskiego, Michała Pieli, Piotra Polka i Kingi Preis, pojawią się również: Kamil Kula, Olgierd Łukaszewicz, Lech Mackiewicz, Justyna Grzybek, Grzegorz Wons, Marek Sawicki, Wojciech Solarz oraz Sebastian Świerszcz – podaje magistrat.

Mnogość aktorów, którzy przybędą do Sandomierza świadczy, że będą to bardzo pracowite dwa dni zdjęciowe. Filmowcy chcą jednak skorzystać jeszcze w tym roku z jesiennej aury, bo choć sandomierska starówka zimą wygląda bardzo elegancko, to jednak dodatnie temperatury bardziej sprzyjają wielogodzinnej pracy w plenerze.

Zainteresowanych podglądnięciem planu zdjęciowego informujemy, że 4 i 5 grudnia to pierwszy wtorek i środa grudnia, a filmowców na pewno spotkają udając się w tych dniach na sandomierską starówkę.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o