Ojciec miał wykorzystywać seksualnie trzy córki

Daniela przez dwie doby szukało około tysiąca osób. Odnaleźli go w lesie ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Przemarznięty i przestraszony 12-latek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie. Fot. Magda Sudacka (Bieszczadzka Grupa GOPR)

IZDEBKI, POWIAT BRZOZOWSKI. Szokujące ustalenia śledczych. 37-letni Krzysztof S., ojciec dziesięciorga rodzeństwa, dotychczas był podejrzany o molestowanie jednej córki. W środę to się jednak zmieniło…

Prokuratura Okręgowa w Lublinie postawiła dodatkowe zarzuty 37-letniemu Krzysztofowi S. Śledczy ustalili, że mężczyzna miał wykorzystywać seksualnie nie jedną, a trzy swoje córki. Dziewczynki miały wtedy zaledwie kilka lat.

Szokujące ustalenia to wynik ponad półrocznego śledztwa, które zostało wszczęte po tym, kiedy 12-letni Daniel, najstarszy z dziesięciorga rodzeństwa, w listopadzie ubiegłego roku uciekł z domu. Wtedy też wyszły też na jaw wstrząsające warunki, w jakich dorastały dzieci. W domu była bieda, ojciec nadużywał alkoholu, a rodzeństwo było zaniedbane, bite i zastraszane. Doszło też do molestowania.

37-letni Krzysztof S., ojciec dziesięciorga rodzeństwa, został aresztowany dzień po zaginięciu Daniela. Od tego czasu przebywa w areszcie. Usłyszał zarzut z artykułu 200 par. 1 Kodeksu Karnego dotyczący doprowadzenia do innych czynności seksualnych małoletnich poniżej 15 roku życia. Z ustaleń śledczych wynikało wówczas, że miał wykorzystywać jedną ze swoich córek. 

Kolejne zarzuty

W ostatnich dniach prokurator na podstawie zebranych materiałów dowodowych zdecydował o postawieniu mężczyźnie dwóch kolejnych zarzutów o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec swoich córek.

– Krzysztof S. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień – mówi w rozmowie z Super Nowościami Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Prokuratura ze względu na dobro śledztwa i dzieci nie udziela szczegółowych informacji w sprawie. Wiadomo jedynie, że wykorzystywane dziewczynki miały zaledwie kilka lat.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Martyna Sokołowska

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
miłosierdzieBrzeszczothijenapokolenie JPIIgość Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hijena
Gość
hijena

kolejna porażka kościoła

Brzeszczot
Gość
Brzeszczot

Być może jest to porażka kościoła, ale na pewno nie Kościoła Rzymskokatolickiego.

hijena
Gość
hijena

a jakiego ,Kościoła Zwolenników Spaghetti?

pokolenie JPII
Gość

a co z pedofilami, którzy gwałcili ministrantów ?

gość
Gość
gość

Oby temu zwyrodnialcowi w ZK zrobili z doopy sadzarkę do ziemniaków!

mmm
Gość
mmm

a gdzie była opieka społeczna ? A CO NA TO WÓJT GMINY ?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Pilnował STOŁKA i swojej kasy.
Ludzie są mu potrzebni tylko podczas głosowania.

miłosierdzie
Gość
miłosierdzie

i tu jest cala prtawda