Okazja dla pasjonatów historii

RZESZÓW. Tylko teraz możesz kupić wartościową książkę za połowę ceny!

Mija 69. rocznica powołania do życia dużej i dobrze zorganizowanej armii Polskiego Państwa Podziemnego. Chcesz poznać zadania, jakie podejmowała Armia Krajowa na Podkarpaciu, głośne akcje oraz oryginalne rozkazy i meldunki? Interesują cię relacje uczestników wydarzeń i biogramy najwybitniejszych żołnierzy? Sięgnij po książkę „Podziemna Armia. Podokręg AK Rzeszów” Grzegorza Ostasza.

Tylko teraz pozycja jest dostępna w obiektach rzeszowskiego Muzeum Okręgowego po wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Obszerna publikacja (411 stron) zawierająca 220 fotografii oraz mapki i schematy kosztuje w muzeum 30 zł! Dla porównania normalnie pozycja kosztuje nawet ponad 60 zł. Warto wiec skorzystać z promocji, a ta potrwa do 15 marca.

Spotkaj się z autorem

Muzeum zaprasza również w tę niedzielę (20 lutego) oraz kolejną (27 lutego) w godz. 11 – 13 do gmachu głównego przy ul. 3 Maja 19. Będzie wówczas możliwość uzyskania autografu i dedykacji od autora – dr. hab. Grzegorza Ostasza, profesora Politechniki Rzeszowskiej.

Muzealna akcja promocyjna to nie przypadek. – 14 lutego 1942 roku rozkazem Naczelnego Wodza generała Władysława Sikorskiego Związek Walki Zbrojnej przemianowany został na Armię Krajową – konspiracyjne wojsko, które przy wsparciu aliantów miało przynieść okupowanej Polsce niepodległość. Dla upamiętnienia tej rocznicy przygotowaliśmy akcję promocyjną książki, poświęconej dziejom AK na Podkarpaciu – informuje dr Jerzy Majka, kierownik Działu Historycznego Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Aby trafiła „pod strzechy”

Jak dodał dr Majka, to znakomita synteza AK-owskiej konspiracji na naszym terenie obejmująca całość jej dziejów, od początków do tzw. II konspiracji (antysowieckiej) i rozwiązania organizacji. Autor i wydawcy (Muzeum Okręgowe w Rzeszowie i Wydawnictwo „Libra”) położyli duży nacisk na przystępność opracowania. – Teraz zależy nam, aby książka trafiła do jak największej liczby czytelników…

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments