Okazje są, goli brak

Bramkarz Resovii Marcin Pietryka zagrał w Nowym Dworze na własną odpowiedzialność.

II LIGA.  Resovia znów nie umiałapostawić kropki nad i.

W drugim kolejnym meczu piłkarze “pasiaków” nie potrafili znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w siatce. A okazji nie brakowało.

- Nie było ich tak wiele, jak w inauguracyjnym spotkaniu przeciwko Sokołowi Sokółka, ale kilka razy chłopcy powinni się lepiej zachować – żałował Artur Łuczyk, trener Resovii. Pluć w brodę może sobie zwłaszcza Michał Twardowski. Nowy napastnik rzeszowian dwa razy stawał przed szansą pokonania bramkarza Świtu. Brakowało precyzji i szczęścia, bo po jednej z interwencji Michała Bigajskiego i dobitce, piłka odbiła się od słupka. Pierwszego gola w barwach Resovii mógł zdobyć także Tomasz Płonka. – Niestety, zabrakło mu zimnej krwi. Zamiast lobować bramkarza, strzelał dołem – relacjonował Łuczyk, którego remis ani nie ucieszył, ani nie zasmucił. – Potrafiliśmy się utrzymywać przy piłce, przez dłuższy czas prowadziliśmy grę i co najważniejsze, stwarzaliśmy sytuacje. W końcu zaczniemy zdobywać gole – przekonywał.

Świt niczym nie zaskoczył. Najgroźniejszy był przy stałych fragmentach i wrzutach z autu. Pozbawiony swojego asa Dariusza Zjawińskiego (ciągle leczy kontuzje) odbijał się od szczelnego rzeszowskiego bloku obronnego, choć stwierdzenie, iż Marcin Pietryka się nudził, byłoby nadużyciem. Przynajmniej raz bramkarz Resovii musiał pokazać klasę. A grał na własną odpowiedzialność, bo przez kilka ostatnich dni zmagał się z bólem żeber. – To dusza i serce zespołu – chwalił kapitana trener Łuczyk. – Jeśli czegoś mi w tym meczu zabrakło, oczywiście oprócz goli, to akcji oskrzydlających – zakończył.
tsz

ŚWIT    0
RESOVIA    0
ŚWIT: Bigajski – Drwęcki, Gmitrzuk, Jagodziński, Sosnowski, Lelujka, Enow, Obem, Bajera, Strzałkowski (61. Zych), Maślanka.
RESOVIA: Pietryka – Kozubek, Bogacz, Baran, Krzak, Piechniak (73. Kwiek), Chrabąszcz, Cygnar (78. Zahradnik), Ogrodnik (81. Horodeński), Twardowski, D. Kantor (68. Płonka).
Sędziował Mariusz Czyżewski (Olsztyn). Żółta kartka: Obem. Widzów 150.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.