Oko w oko z bandytą

Mężczyzna zaprzecza wszystkim oskarżeniom, które padają pod jego adresem. Przedstawia siebie jako osobę spokojną i bezkonfliktową. Fot. Bogdan Myśliwiec

NOWA DĘBA. Terroryzowani przez tygodnie przez bandytę mają wreszcie głos.

liście świadków w sprawie 43-letniego Dariusza T., który od lat sieje postrach wśród mieszkańców Nowej Dęby pojawili się kolejni świadkowie. Prokuratura postawiła mężczyźnie dziewięć zarzutów. Większość dotyczy przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu.

Proces bezdomnego 43-latka z Nowej Dęby rozpoczął się przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu dwa tygodnie temu. Na pierwszej rozprawie, oko w oko z bandytą stanął m.in. strażnik miejski i żołnierz, którzy kilka tygodni temu uczestniczyli w zatrzymaniu mężczyzny i zostali przez niego znieważeni. Teraz przed sądem staną kolejne ofiary bandyty, który nigdy nie przebierał w słowach i czynach w stosunku do osób, które nadepnęły mu na odcisk.

Zestawienie tego, co mają do powiedzenia sąsiedzi, a także osoby mieszkające w okolicznych blokach z tym, co ma do powiedzenia Dariusz T. może być bardzo interesujące. Jak na razie wypiera się on bowiem wszystkiego, co prokuratorzy zawarli w akcie oskarżenia. Świadkowie mówią jednym głosem. – 43-latek terroryzował nas. Próbował zaprowadzić na osiedlu swoje rządy. Nie miał dla nikogo respektu. Pluł na policję, wyklinał strażników i żołnierzy. O kobietach nie mówił inaczej jak ku.., szmaty, dziwki. Był agresywny w stosunku do wszystkich, nawet do dzieci. W jego życiu liczył się tylko alkohol, a utrzymywał się wyłącznie z prac dorywczych. Mieszkał kątem u mężczyzny, który tak się go bał, że nie był w stanie go wyrzucić. Gdy raz wystawił mu rzeczy przed drzwi, ten kopnął w zamek i z powrotem wszedł do środka. Uczestnicy procesu nie kryją, że mają nadzieję, że mężczyzna nie wróci szybko na ich osiedle.

Mężczyzna ma już na swoim koncie kilka wyroków. Obecnie odsiaduje karę 14 miesięcy pozbawienia wolności. W tym procesie grożą mu 3 kolejne lata odsiadki. Kolejna rozprawa już za tydzień.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zemmm
zemmm
9 lat temu

do końca życia powinien siedzieć
albo do wariatkowa z nim
za takie numery od lat robione.
Nie potrzeba w społeczeństwie takich śmieci !!!

józwa
józwa
9 lat temu

On on małego był psychiczny

asterix1969
asterix1969
9 lat temu

Odseparować go od społeczeństwa na zawsze.