Okradali rzeszowskie kościoły

Fot. KMP Rzeszów

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali sprawców, którzy w ubiegłym tygodni okradli kościół przy ulicy Partyzantów i Reformackiej.

Kościół przy ulicy Partyzantów okradli ci sami mężczyźni, którzy zostali zatrzymani za kradzież chevroleta aveo.

22 i 21-latek wyłamali zabezpieczenie pomiędzy strychem, a kościołem i przez nikogo nie niepokojeni rozpoczęli jego plądrowanie. Rozbili skarbonkę znajdującą się przy szopce bożonarodzeniowej skąd zabrali 20 złotych. Próbowali również dostać się do innych skarbonek co im się nie udało z uwagi na ich zabezpieczenie. Następnie udali się do zakrystii skąd zabrali cztery mikrofony bezprzewodowe oraz odtwarzacz DVD. Skradzione pieniądze wydali na alkohol i papierosy. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kościół przy Reformackiej okradł natomiast 15-latek, który był już wielokrotnie notowany za podobne czyny karalne. Nieletni został osadzony w Policyjnej Izbie Dziecka. Z kościoła skradł miedziane rynny o szacunkowej wartości 500 złotych. Rynny wyrywał z zaczepów mocujących, giął je, a następnie ukrywał. Tak przygotowane jako złom miedziany usiłował dwukrotnie sprzedać w jednym ze skupów złomu. Jednak w obydwóch przypadkach rynny nie zostały przyjęte do skupu.

Ponadto w trakcie wyjaśniania sprawy okazało się, że nieletni jest poszukiwany w związku z ucieczką z młodzieżowego ośrodka wychowawczego w Krakowie.

łuk/KMP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments