Okradł kilkanaście sklepów

KROSNO. Recydywista zaledwie dwa miesiące był na wolności.
Pod koniec listopada zatrzymano, na gorącym uczynku dwóch włamywaczy. Chcieli okraść sklep. Jak się okazuje, starszy z nich, 50-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, jest doskonale znany krośnieńskim policjantom. Był zaledwie dwa miesiące na wolności. W tym czasie włamał się lub usiłował włamać do 18 obiektów na terenie powiatu krośnieńskiego i sanockiego. Były to głównie sklepy i hurtownie, z których kradł przede wszystkim alkohol, papierosy i artykuły spożywcze. Mężczyzna działał najczęściej sam, a wyrządzone przez niego szkody sięgają w tych przypadkach 25 tysięcy zł.

Podejrzany przyznał się również do włamania do domu mieszkańca powiatu krośnieńskiego i kradzieży dużej kolekcji numizmatów o znacznej wartości. Mężczyzna wskazał, gdzie wyrzucił niektóre przedmioty, które pokrzywdzony rozpoznał jako swoją własność. W ramach prowadzonego w tej sprawie śledztwa, policjanci i prokurator wyjaśniają, czy 50-latek miał wspólników i co się stało ze skradzioną kolekcją.

Zgodnie z decyzją sądu, zatrzymany mężczyzna nadal przebywa w areszcie tymczasowym. Tym razem grozi mu kara pozbawienia wolności do 15 lat.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments