Okradła własną matkę

Fot. KPP

RZESZÓW, JAROSŁAW. Policja zatrzymała 18-latkę, która kilka tygodni temu ze strychu jednego z jarosławskich domów ukradła obrazy wykonane w miedzi, wartości ok. 20 tys. złotych. Spakowane w kontenerze miedzioryty przetransportowano do Rzeszowa. Tam odzyskali je miejscowi policjanci.

Mieszkanka Jarosławia zawiadomiła kilka tygodniu temu o kradzieży miedziorytów. Jak wynikało ze zgłoszenia, ze strychu domu zniknęły obrazy wartości około 20 tys. złotych. Policjanci pracujący na miejscu przestępstwa ustalili, że do kradzieży nie doszło w wyniku włamania, a jej sprawcą najprawdopodobniej jest członek rodziny. Śledczy wyjaśniający okoliczności tej kradzieży ustalili, że miedzioryty zabrała ze strychu 18-letnia córka właścicielki domu i sprzedała je w jednym ze skupów metali kolorowych w Jarosławiu.

Gdy funkcjonariusze chcieli odzyskać skradzione przedmioty dotarła do nich informacja, że obrazy znajdują się już w kontenerze w jednym ze skupów złomu w Rzeszowie. Funkcjonariusze z Rzeszowa pojechali do skupu złomu i zabezpieczyli skradzione miedzioryty. Wczoraj trafiły one do jarosławskiej komendy.

Jarosławscy policjanci przedstawili już zarzuty 18-latce. Mieszkanka Jarosławia odpowie za kradzież. Grozi jej kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Odzyskane obrazy policjanci wkrótce zwrócą pokrzywdzonej.

tc/KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments