Okradli H&M na 1,5 miliona złotych!

Fot. Centralne Biuro Śledcze

POZNAŃ. Na terenie powiatu śremskiego, kościańskiego i poznańskiego policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 8 mężczyzn zamieszanych w kradzież oraz paserstwo odzieży firmy H&M.

Policjanci zlikwidowali trzy magazyny, do których trafiała odzież kradziona z magazynów firmy. Zapakowana ona była kartony i specjalne skrzynie. Wartość odzyskanego towaru oficerowie CBŚ szacują na półtora miliona złotych.

Kilka miesięcy temu funkcjonariusze CBŚ dowiedzieli się, że na rynku pojawiło się dużo odzieży marki H&M. Odzież była oferowana po znacznie niższych cenach niż oficjalnie przez właściciela marki. Ubrania trafiały głównie do butików oraz sklepów z używaną odzieżą. Niektóre oferowane do sprzedaży rzeczy miały pousuwane oryginalne firmowe metki.
Jednocześnie dział bezpieczeństwa H&M prowadził własne śledztwo w związku z zaobserwowanym brakiem towaru w magazynie w Gądkach.

Okazało się, że pod Poznaniem wyrosła w ostatnim czasie dobrze zorganizowana grupa paserów zajmujących się handlem odzieżą na ogromną skalę. Mężczyźni wywodzący się ze Śremu wynajęli w okolicznych miejscowościach garaże i pomieszczenia gospodarcze, do których przyjeżdżały transporty z kradzioną odzieżą. Podejrzani weszli we współpracę z byłym i aktualnym pracownikiem firmy, co umożliwiło im organizację kradzieży i transportu ubrań. Wszyscy zostali zatrzymani.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty. W stosunku do czterech osób wystąpiono z wnioskami o tymczasowe aresztowanie. Funkcjonariusze prowadzący śledztwo mówią, że to dopiero początek sprawy i już zapowiadają zatrzymania kolejnych osób.

ga, KWP Poznań

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
patiszon
patiszon
8 lat temu

szkoda… że ich złapali. Złodzieje odbili sobie tylko namiastkę tego co zyskuje firma wyzyskując pracowników.