Okradli kobietę i pobili mężczyznę

Fot. Archiwum

KROSNO. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali dwóch 17-latków, którzy okradli bawiącą się na festynie kobietę i pobili mężczyznę usiłującego przeszkodzić im w kradzieży.

Wczoraj rano, Policja została powiadomiona o kradzieży dwóch telefonów komórkowych oraz portfela z dokumentami, do której doszło podczas festynu w Wojkówce. Z relacji pokrzywdzonej 19-latki wynikało, że złodzieje ukradli te przedmioty z jej torebki pozostawionej zaledwie na kilka minut bez nadzoru.
Kradzież zauważył 19-letni znajomy kobiety, który rozpoznał obydwu sprawców i usiłował przeszkodzić im w rabunku. Agresywnie zachowujący się przestępcy pobili jednak mężczyznę i uciekli.
Zanim okradziona 19-latka zawiadomiła Policję, zadzwoniła po swoją mamę i obie zdecydowały się pojechać do miejsca zamieszkania sprawców. W czasie jazdy natknęły się na nich w Łączkach Jagiellońskich. Kobiety ujęły jednego z mężczyzn i odebrały mu skradziony telefon. Później sprawca jednak wyrwał się i uciekł.
Zarówno on, jak i jego kompan nie zdołali jednak uciec policjantom z komisariatu w Jedliczu, którzy po kilkusetmetrowym pościgu zatrzymali ich w polach, w okolicy Łęk Strzyżowskich. Zatrzymanymi okazali się dwaj 17-latkowie z gminy Wojaszówka. Przy jednym z nich policjanci znaleźli drugi telefon skradziony pokrzywdzonej. Młodzieńcy wskazali też miejsce, w którym wyrzucili portfel z dokumentami 19-latki.
Obaj sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 17-latkowie najprawdopodobniej odpowiedzą za kradzież rozbójniczą. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
tc/KMP
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments