Okrągła kładka będzie jeszcze droższa?

Okrągła kładka według zamysłu ratusza ma stanąć nad skrzyżowaniem al. Piłsudskiego i ul. Grunwaldzkiej.

RZESZÓW. W piątek, mimo wakacyjnej przerwy rzeszowscy radni zbiorą się o godz. 15 na nadzwyczajnej sesji. Zajmą się propozycją zwiększenia w budżecie kwoty zarezerwowanej na budowę tzw. okrągłej kładki nad al. Piłsudskiego.

Wszystko przez to, że decyzją prezydenta Tadeusza Ferenca przetarg na budowę kładki nie będzie powtarzany i miasto zaakceptuje najniższą z cen zaproponowanych przez wykonawców, chociaż jest większa od tej zaplanowanej w budżecie.

Przypomnijmy, że w przetargu zgłosiło się 6 firm. Najniższa z ofert opiewa na ok. 12,4 mln zł, a najwyższa to 14,8 mln zł. Tymczasem w budżecie zapisano tylko 10 mln zł – w 2011 r. 1,3 mln, zaś w 2012 r. kolejne 8,7 mln zł. Urzędnicy mogli powtórzyć przetarg licząc, że nowe oferty będą niższe. Prezydent woli jednak zwiększyć kwotę na okrągłą kładkę do 12,4 mln zł i podpisać umowę z najtańszym wykonawcą.

To oznacza jednak konieczność zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Opozycja już zapowiada, że będzie wzywać do rezygnacji z tej kontrowersyjnej i coraz bardziej kosztownej inwestycji. Według planów ratusza kładka ma być gotowa w 2012 r. Na jej projekt wydano ponad 420 tys. zł.
kk

do “Okrągła kładka będzie jeszcze droższa?”

 1. roman

  ta kładka jak i obecny pomnik przy rondzie stana sie wizytówka – mega metropolii która powstanie po kolejnych przyłaczeniach sasiednich miejscowosci to chyba nastapi za 300 lat jak bedzie super – i wtedy ta kładka bedzie hitem wizji naszego wodza

 2. maryjan

  tyle jadu na tadka ale przeciez ktos wybral dziadka. moze tym ktorzy na niego glosowali podoba sie taki rzeszow. a tu tylko ujadaanie na cudownego gospodarza, sprawnego menadżera i człowieka obdarzonego unikatowa wizja europejskiego miasta. choc ja osobiscie nie budowalbym kladki. raczej skladalbym na kolejke linowa. jak sie odpusci kilka genialnych pomyslow to uskladamy na jeden megagenialny. kolejke z ratusza na kasprowy wierch. to by bylo fajne. no i bardziej potrzebne niz okragla kladka

 3. to ja

  tadek do wylotu ..plus wszyscy dyrektorzy

 4. pawel

  Wiecie co Głosujmy na Ferenca do Senatu to sie go pozbedziemy

 5. ja

  Za takie pieniądze to można wybudować pod ziemią stacje metra z systemem przejść i pomieszczeniami użytkowymi …

  • Sprawiedliwy

   za 12mln chcesz wybudować stacje metra buahahaha pisolu schowaj sie pod ziemie i nie wychodź przez najbliższe 20 lat.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.