Okrągła kładka jest, więc po co te światła?

Światła stoją i w najbliższym czasie nie będą działać. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Logiki w myśleniu urzędników brakuje, ale kogo to dziwi, skoro można u nas budować kładkę dla pieszych za ponad 12 mln zł?

- Jadę w tych korkach, które zwykle są na ul. Piłsudskiego – opowiada nam Czytelnik. – Patrzę, a przy tej kładce okrągłej postawili nowe światła. Po co, ja się pytam? Zdziwienie mieszkańców jest całkowicie uzasadnione bowiem kładka stanęła ponoć w celu zlikwidowania świateł i przejść dla pieszych.

Nowe światła stoją tuż przy okrągłej kładce. Sygnalizacja nie jest włączona, ale jej postawienie budzi kontrowersje. Większość dochodzi do wniosku, że światła postawione zostały, żeby umożliwić skręcanie  w ul.Grunwaldzką i do ul.Sobieskiego. Kładka miała uratować kierowców przed zatrzymywaniem się na światłach.

- Po co budowali kładkę, skoro światła też stoją? – irytuje się nasza Czytelniczka. – To jakiś obłęd.

W mediach rzecznik Maciej Chłodnicki wypowiadał się, że sygnalizacja została postawiona na wszelki wypadek, a nie po to by wstrzymywać tam ruch. Zadzwoniliśmy do niego osobiście, ale nie udzielił nam żadnych szczegółowych informacji na ten temat, bo jak sam powiedział, przebywa obecnie w szpitalu.

Co oznacza zwrot “na wszelki wypadek” również żaden z urzędników nie chciał nam wytłumaczyć.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w najbliższym czasie sygnalizacja działać nie będzie, a czy kiedykolwiek zostanie włączona również nie wiadomo.

***
Po co stawiana jest sygnalizacja świetlna na drodze? Żeby działać i kierować ruchem? Jak się okazuje nie zawsze musi tak być. Nasi urzędnicy postawili światła po to, żeby nie działały.

Blanka Szlachcińska

do “Okrągła kładka jest, więc po co te światła?”

 1. Wojtas

  Czy ja doczekam się kiedyś czasów, kiedy ten stary dziad nie bedzie już marnotrawił moich pieniędzy, a tłukowaty milicjant nie będzie budował setnej galerii???

 2. mamnick

  A MÓWIŁEM!PREZENT DLA RYŚKA!!!!!!!!!AUREOLA FERENCA!

 3. rzeszowianin

  no fakt caly pomysl kladki wzial sie z brazyli wiec tam zime nie jedna przeszla

 4. RAfik

  Projektowałem jabłonskiego a światła sa po to aby móc przemieszczac sie po tej własnie ulicy od ul. Piłsudskiego do inwestycji Podkulskiego. I to całe rozwiazanie porblemu. Prezent od Ferenca. Kropka

 5. Kasprzak

  Jeśli została mądrze zaprojektowana, to nic się w zimie strasznego dziać nie będzie, bez przesady.
  A wracając do sprawy świateł „na wszelki wypadek” to Pani redaktor: Czy nie przemieszcza się Pani często przez ulicę Szopena?? Przy skręcie na Słowackiego, właśnie stoją takie światła „na wszelki wypadek”, które przez 95% tygodnia nie działają. Może i z tymi światłami pod Okrąglakiem będzie podobnie (chociaż w tę wersję szczerze wątpię).

 6. kiniol

  to sa jakies zarty.

 7. Antoni Kosiba

  „Zadzwoniliśmy do niego osobiście, ale nie udzielił nam żadnych szczegółowych informacji na ten temat, bo jak sam powiedział, przebywa obecnie w szpitalu.”

  Czy chodzi może o szpital neurologiczno-psychiatryczny? Można by uściślić.

 8. rzeszowianin

  Bzdura kładka nie miala upłynnic ruchy tylko pan Ferenc postawil sobie pomnik za 12 milionow w czym poparli go radni -AUREOLA FERENCA taka bedzie ochrzszczona ta kładka i to z wielka pompa. Zobaczycie co tam sie bedzie w zimie dzialo, gdzie zrzuca snieg, kto bedzie dbal o posypywanie zeby piesi sie nie slizgali, jak w mroz beda dzialac windy itp cierpliwosci zima idzie

 9. andrzej

  przecież trzeba było umożliwić dojazd do galerii kolesia rysia

 10. hej

  Przecież były artykuły, że ma tam być sygnalizacja, bo będzie ruch 4-kierunkowy pod kładką – 1 Piłsudskiego do pl. Wolności; 2 Piłsudskiego do pomnika; 3 Grunwaldzka do PKS; 4 PKS do Grunwaldzkiej PLUS lewo- i prawoskręty… Co mnie strasznie wqrwiło, jak o tym przeczytałem, bo przecież kładka miała powstać po to, aby pod nią był płynny ruch przez Piłsudskiego.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.