Olbrychski został doktorem

Aktor Daniel Olbrychski (68 l.) odebrał w poniedziałek doktorat honoris causa Uniwersytetu Opolskiego. Został uhonorowany m.in. za wszechstronne kreacje i odwagę w zabieraniu głosu w ważnych społecznie sprawach. Laureat nie krył wzruszenia.

- Tak trudnej roli w życiu nie przyszło mi jeszcze grać – powiedział Olbrychski podczas uroczystości nadania tytułu doktora honorowego Uniwersytetu Opolskiego. Stwierdził, że gdy wchodził do Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego ubrany w uniwersytecką togę, myślał, że gra rolę kostiumową, a gdy chór uczelni zaśpiewał „Mazurka Dąbrowskiego” – że spełniło się jego marzenie z młodości, by być mistrzem olimpijskim, dla którego grają hymn.

Aktor nie krył wzruszenia, gdy wspominał swojego przyjaciela i jednego z doktorów honorowych Uniwersytetu Opolskiego, Adama Hanuszkiewicza. Zacytował też fragment swojej pracy magisterskiej, przeprowadzając krótki wywód o polskiej poezji. Po uroczystości powiedział mediom: – Długo będę się musiał szczypać w ramię, by uwierzyć, że ta piękna uroczystość była dla mnie. Całe szczęście dwa lata temu obroniłem pracę magisterską, więc czuję się mniej bezczelnie odbierając ten tytuł.

To się dopiero nazywa awans naukowy…

PAP Life, anja

do “Olbrychski został doktorem”

  1. Arti

    OJaCie żenada, ten kundel Tuska i całego establishment’u już nie wie gdzie się wepchać.

    KOŃCZ WAŚĆ, WSTYDU OSZCZĘDŹ!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.