Olbrychski został doktorem

Aktor Daniel Olbrychski (68 l.) odebrał w poniedziałek doktorat honoris causa Uniwersytetu Opolskiego. Został uhonorowany m.in. za wszechstronne kreacje i odwagę w zabieraniu głosu w ważnych społecznie sprawach. Laureat nie krył wzruszenia.

– Tak trudnej roli w życiu nie przyszło mi jeszcze grać – powiedział Olbrychski podczas uroczystości nadania tytułu doktora honorowego Uniwersytetu Opolskiego. Stwierdził, że gdy wchodził do Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego ubrany w uniwersytecką togę, myślał, że gra rolę kostiumową, a gdy chór uczelni zaśpiewał „Mazurka Dąbrowskiego” – że spełniło się jego marzenie z młodości, by być mistrzem olimpijskim, dla którego grają hymn.

Aktor nie krył wzruszenia, gdy wspominał swojego przyjaciela i jednego z doktorów honorowych Uniwersytetu Opolskiego, Adama Hanuszkiewicza. Zacytował też fragment swojej pracy magisterskiej, przeprowadzając krótki wywód o polskiej poezji. Po uroczystości powiedział mediom: – Długo będę się musiał szczypać w ramię, by uwierzyć, że ta piękna uroczystość była dla mnie. Całe szczęście dwa lata temu obroniłem pracę magisterską, więc czuję się mniej bezczelnie odbierając ten tytuł.

To się dopiero nazywa awans naukowy…

PAP Life, anja

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Arti Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Arti
Gość
Arti

OJaCie żenada, ten kundel Tuska i całego establishment’u już nie wie gdzie się wepchać.

KOŃCZ WAŚĆ, WSTYDU OSZCZĘDŹ!