Oldboje Resovii wygrali z Koroną Kielce (ZDJĘCIA)

Oldboje Resovii mają się dobrze. Piłkarze, którzy grali na zapleczu ekstraklasy, pokonali w sobotę rówieśników z Korony Kielce. Fot. Wit Hadło
Oldboje Resovii mają się dobrze. Piłkarze, którzy grali na zapleczu ekstraklasy, pokonali w sobotę rówieśników z Korony Kielce. Fot. Wit Hadło

– Stara gwardia nie rdzewieje – uśmiechali się piłkarze Resovii, którzy kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu bronili barw klubu z ul. Wyspiańskiego. Rzeszowscy oldboje w meczu wspomnień pokonali 5-0 rówieśników z Korony Kielce.

– Oczywiście wynik schodzi na dalszy plan. Najważniejsze, że znów udało się nam spotkać. Z tego miejsca wielki ukłon w stronę władz klubu, które bardzo nam pomogły – podkreśla Waldemar Kłos, były obrońca “pasiaków” i jeden z organizatorów imprezy. – Chcemy się spotykać częściej, raz w miesiącu. Kolejny mecz zaplanowaliśmy już na 13 stycznia. Mam nadzieję, że frekwencja dopisze – dodawał.

W sobotę dopisała pogoda i kibice, którzy mogli zobaczyć w akcji między innymi piłkarzy, którzy w 1977 roku wywalczyli historyczny awans na zaplecze ekstraklasy. – Nie wszyscy mogli dotrzeć. Były za to sympatyczne telefony. Wojtek Skorwider zadzwonił z Grecji. Tradycyjnie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, podpisaliśmy je i wysłaliśmy do Chicago, gdzie od 1987 roku mieszka nasz były trener Ryszard Latawiec – informuje Kłos.

RESOVIA OLDBOJE    5
KORONA OLDBOJE    0
(1-0)
Gole: Maciej Biliński 3, Adam Tutak, Janusz Hubert Kopeć.

RESOVIA: Robert Madeja – Adam Tutak, Jan Dembiczak, Waldemar Kłos, Marek Amarowicz – Maciej Biliński, Józef Janicki, Mariusz Rop, Wojciech Zieliński – Janusz Hubert Kopeć, Jerzy Bogdanowicz oraz Henryk Chruściński, Janusz Wyskiel, Zbigniew Maćkowiak, Grzegorz Wilk, Marek Kramarz.
Trenerzy: Jerzy Daniło i Józef Piecha.

[print_gllr id=102742]

tsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bLONDYNKA
bLONDYNKA
7 lat temu

Możę by duet Daniło – Piecha poprowadził pierwszy zespół ?