Olimpijskie zmagania

PIŁKA NOŻNA. W miesiącu kwietniu jedyną dyscypliną która zdominowała zmagania rzeszowskiej młodzieży w miejskich igrzyskach, była piłka nożna chłopców szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Zawody rozgrywane były na popularnych Orlikach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych startowały wszystkie rzeszowskie szkoły, które podzielono na 8 grup eliminacyjnych. Ich zwycięzcy awansowali do dalszych gier. W eliminacjach zgodnie z oczekiwaniami nie zawiedli faworyci i do najlepszej czwórki turnieju awansowały reprezentacje: ZDZ, V LO, I LO, IV LO, II LO, ZSEkonomicznych, ZS NR1, ZSTechnicznych.

W półfinałach natomiast nie obyło się bez małych niespodzianek np. IV LO pokonało słabo spisujące się w tym roku V LO 1-0 a ZSEkonom. tylko zremisowało z ZSTechn. 1-1.

Finały były bardzo zacięte co świadczy o wyrównanym poziomie a o 1 miejscu decydował lepszy bilans bramkowy./

Wyniki turnieju finałowego oraz tabela końcowa: IV LO – V LO 1-0, ZSEkonomicznych – ZSTechnicznych 1-1, IV LO – ZST 0-0, V LO – ZSE 3-6, V LO – ZST 2-1, IV LO – ZSE 2-2
W kategorii szkół gimnazjalnych udział brało 15 drużyn, które podzielone zostały na 5 grup trzy drużynowych a do finału awansowały najlepsze zespoły z grupy. W finale spotkały się gimnazja z: G 8, G Sportowe, G 10, G 6 i G 7. Z kompletem zwycięstw G sportowe wygrało rywalizację uzyskując następujące wyniki: GS – G-8 4-1, GS – G-10 6-0, GS  – G-6 3-1, GS – G-7 2-1.
p

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
doc.Korwin
doc.Korwin
9 lat temu

chłopcy nie moga być zniewieściali [słabi,bezmyslni!!-Platon