Olszynki będą świecić

Wały to popularne wśród młodych miejsce na libacje alkoholowe, nad rzeką, bez oświetlenia i monitoringu. Teraz ma się to zmienić. Fot. Paweł Dubiel

Wały to popularne wśród młodych miejsce na libacje alkoholowe, nad rzeką, bez oświetlenia i monitoringu. Teraz ma się to zmienić. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Jeszcze w tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawcy, który zrealizuje budowę oświetlenia na rzeszowskich Olszynkach. Miejscy urzędnicy posiadają już dokumentacje projektową.

- Na odcinku ok. 800 metrów od mostu Narutowicza do mostu Lwowskiego zamontowane zostaną 32 sztuki lamp oświetleniowych – mówi Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Na Olszynkach pojawią się również dodatkowe kamery. Przypomnijmy, że to my apelowaliśmy do miejskich urzędników o zainstalowanie monitoringu wzdłuż Wisłoka.

Jak mówił nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa, w pierwszej kolejności zainstalowane zostanie oświetlenie, a dopiero później wzdłuż rzeki pojawią się kamery.

Oświetlenie Olszynek i monitoring wpłyną pozytywnie na bezpieczeństwo nad Wisłokiem. Również w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie słyszeliśmy, że monitoring na pewno uspokoi trochę imprezowiczów, którzy głównie w wakacje dają popalić mieszkańcom sąsiednich bloków. Skala problemu na pewno będzie mniejsza, bo kamery z jednej strony będą działały prewencyjnie, a z drugiej funkcjonariuszom łatwiej będzie później dochodzić, kto jest sprawcą różnych zdarzeń. Może dzięki temu mieszkańcy nie będą już wieczorami bać się jeździć na rowerze czy biegać i nie będzie ich budził nadmierny hałas.

bsz

do “Olszynki będą świecić”

  1. ROMAN

    No super 800 metrów bedzie podświetlone a co w drugą stronę tj w kierunku tego bagna zwanego zapora czy tam rozumiem dla przeciwwagi będą Egipskie ciemnosci ze straszącą Mumią
    tylko kogo ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.