Olszynki będą świecić

Wały to popularne wśród młodych miejsce na libacje alkoholowe, nad rzeką, bez oświetlenia i monitoringu. Teraz ma się to zmienić. Fot. Paweł Dubiel
Wały to popularne wśród młodych miejsce na libacje alkoholowe, nad rzeką, bez oświetlenia i monitoringu. Teraz ma się to zmienić. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Jeszcze w tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawcy, który zrealizuje budowę oświetlenia na rzeszowskich Olszynkach. Miejscy urzędnicy posiadają już dokumentacje projektową.

– Na odcinku ok. 800 metrów od mostu Narutowicza do mostu Lwowskiego zamontowane zostaną 32 sztuki lamp oświetleniowych – mówi Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Na Olszynkach pojawią się również dodatkowe kamery. Przypomnijmy, że to my apelowaliśmy do miejskich urzędników o zainstalowanie monitoringu wzdłuż Wisłoka.

Jak mówił nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa, w pierwszej kolejności zainstalowane zostanie oświetlenie, a dopiero później wzdłuż rzeki pojawią się kamery.

Oświetlenie Olszynek i monitoring wpłyną pozytywnie na bezpieczeństwo nad Wisłokiem. Również w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie słyszeliśmy, że monitoring na pewno uspokoi trochę imprezowiczów, którzy głównie w wakacje dają popalić mieszkańcom sąsiednich bloków. Skala problemu na pewno będzie mniejsza, bo kamery z jednej strony będą działały prewencyjnie, a z drugiej funkcjonariuszom łatwiej będzie później dochodzić, kto jest sprawcą różnych zdarzeń. Może dzięki temu mieszkańcy nie będą już wieczorami bać się jeździć na rowerze czy biegać i nie będzie ich budził nadmierny hałas.

bsz

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN
Gość
ROMAN

No super 800 metrów bedzie podświetlone a co w drugą stronę tj w kierunku tego bagna zwanego zapora czy tam rozumiem dla przeciwwagi będą Egipskie ciemnosci ze straszącą Mumią
tylko kogo ?