Oni wygrali z zarazą!

Małżeństwo z Leżajska wychodzi do domu po pokonaniu koronawirusa. Z prawej prezes Centrum Medycznego, Łukasz Wais.

ŁAŃCUT. Dwie osoby, które pokonały koronawirusa, wyszły w czwartek ze szpitala!

Nareszcie mam do przekazania bardzo dobrą wiadomość! Mamy dwie osoby, które wyzdrowiały! To kobieta i mężczyzna, którzy przebywali w szpitalu w Łańcucie – zakomunikowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Informację potwierdził Super Nowościom Łukasz Wais, prezes Centrum Medycznego w Łańcucie, które od niedawna zostało przemianowane na szpital jednoimienny, dedykowany w całości chorym na koronawirusa. – Tak, wychodzą dwie osoby. Kobieta, która, trafiła do nas jako pierwsza zakażona koronawirusem i jej mąż, który dołączył do niej później. Obydwoje są już zdrowi. W szpitalu pozostaje jeszcze 21 osób.

Pierwszą pacjentką, u której potwierdzono zakażenie, była w regionie 57-letnia mieszkanka Leżajska, która na oddział zakaźny w Łańcucie zgłosiła się 9 marca. Miała typowe objawy dla zakażenia koronawirusem. Pobrana od niej próbka dotarła do sanepidu we wtorek, 10 marca, w godzinach popołudniowych. W nocy technicy biologii molekularnej potwierdzili zakażenie u pacjentki. Zaczęło się dochodzenie epidemiologiczne, aby przeciąć drogi szerzenia się tego zakażenia. Zamknięto przychodnię, w której zatrudniona była kobieta. Pobrano aż 157 próbek do badań. Z pierwszych 45 wykonanych testów dwa wyniki były pozytywne.

Dwoje podkarpackich pacjentów nie są pierwszymi w Polsce, którzy wyzdrowieli i wyszli ze szpitala. „Pacjent zero” wyzdrowiał i opuścił oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze 20 marca, o czym szeroko informowały wszystkie media. O wyzdrowieniu kolejnego pacjenta, 66-latka, poinformowało Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, bo mężczyzna jest jego podopiecznym. Bezdomny jako jeden z pierwszych wrocławian trafił do szpitala przy ul. Koszarowej z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa. U 13 innych osób w Polsce objawy ustąpiły, ale testy tego jeszcze nie potwierdzają. Za wyleczone uznaje się więc osoby, które opuściły szpital.

Anna Moraniec

11
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Dr DolittlezenonAudioDr Dolittlegazda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zenon
Gość
zenon

Ja też wygrałem z zarazą. W jaki sposób? A już tłumaczę. W czwartek zakaszlałem, kichnąłem, beknąłem i pierdnąłem. W piątek żadnego z tych objawów nie miałem. Znaczy to, że wygrałem.

Audio
Gość
Audio

Najbardziej koronawirus rzucił się ludziom na mózgi, śmiertelność na poziomie zwykłej grypy czyli 1% a tu lamenty, trwoga, donosicielstwo jak za komuny. Za chwilę jak nie dostaniecie wypłaty to dopiero zobaczycie co jest realnym problemem, zdechniemy z głodu i rozpaczy.

Dr Dolittle
Gość
Dr Dolittle

„Wyleczeni” ? Raczej ustąpiły u nich objawy choroby i przeżyli. Jakie mogą być długofalowe skutki (zwłaszcza dla ludzi w wieku reprodukcyjnym) tej choroby tak naprawdę tego dzisiaj nie wie nikt ! Przypuszczenia i hipotezy w tej sprawie są gorsze niż złe.
„Nowy koronawirus to być może chimera powstała z dwóch różnych wirusów pochodzących od nietoperzy i łuskowców – zastanawiają się naukowcy. To całkiem nowy wirus, który zdobył zdolność wnikania do komórek człowieka. Odpowiada za to mechanizm rekombinacji genetycznej, czyli wymiany materiału genetycznego.”
To jest najprawdopodobniej „przeciwnik” zupełnie innej „klasy” jeżeli chodzi o zagrożenie dla ludzkości od wszystkich wirusów jakie poznaliśmy dotychczas.

gazda
Gość
gazda

Może i jest on przeciwnikiem „innej klasy”, ale jak na razie dzięki Bogu nie wygrywa. W zdecydowanej większości żyjemy.
I nie dajmy się wpędzić w szaleństwo.

Dr Dolittle
Gość
Dr Dolittle

Wyimaginowane bóstwo nie ma tu kompletnie nic do „gadania”. To czysta nauka, a nie wiara w gusła, modły, zabobony itp. pierdoły. Czas wszelkiej maści szamanów, czarowników, szarlatanów i guślarzy się skończył ! To dopiero początek „gry” ! Jaka wygrana ? Czasem samo zadawanie sobie pytań jest już czymś ambitnym. „Religia jest dla ludzi bez rozumu.” „Największym wrogiem Polski w przyszłości będzie Kościół.” Józef Piłsudski Marszałek Polski P.S. Wolałbym być chłopem pańszczyźnianym i orać ugór od świtu do zmierzchu niż „orać” w umyśle polskiego nawiedzonego katolickiego idioty odpornego na wiedzę i rzeczowe argumenty, bo w przypadku orki ugoru ostateczny efekt jest… Czytaj więcej »

gazda
Gość
gazda

Za sianie defetyzmu i prowokowanie paniki w czasie wojny, jak też stanu wyjątkowego, są określone prawem sankcje.
Więc Bóg z tobą, mój dobry człowieku.

Dr Dolittle
Gość
Dr Dolittle

Idiota karmiony katolicką PiS-bolszewicką propagandą ! Przeżyliśmy potop szwedzki i radziecki, przeżyjemy i pizdzielecko- czarnej kiecki ! Koronawirusa już niekoniecznie bałwanie z parafialnych opłotków ! Śmieszny człowieku tu nie są potrzebne pierdoły o urojonych bóstwach tylko naukowa wiedza ! Poczytaj co się pisze na świecie w naukowych czasopismach ! Mnie w młodości straszono, że podważam fundamenty ustroju socjalistycznego i „wieczną” przyjaźń z ZSRR !!! Lepiej mnie postrasz „bobskiem” tak jak robiła to moja mama gdy mały byłem tj. „mleko jadłem a chleb piłem” ! Z Ciebie to jest, ale „kupa śmiechu” !
Dyktatura Ciemniaków ?

gazda
Gość
gazda

Oj, nie jesteś ty dobrym człowiekiem … . Bo to i na świecie coraz mniej dobrych ludzi. ale Ale uspokój się bo żyłka ci pęknie i krew cię zaleje. To była tak dobra rada.

Dr Dolittle
Gość
Dr Dolittle

Ty włącz sobie myślenie i nie pisz więcej pierdółek i popierdółek ! Nie szukaj usprawiedliwienia dla siebie tam gdzie go nie ma. Zawsze „równaj” do najlepszych ! Jak ja bym słuchał takich „dobrych rad” od takich jak Ty, to musiałbym wstając rano nie widzieć się z własnym rozumem. Sam sobie sterem, źeglažem i okrętem zarazem. Marna ta Twoja „pociecha”choć zdaje sobie sprawę, że grunt to dobre samopoczucie. Rzeczywistość ? A niech sobie „skrzeczy” ! Ja tak nie potrafię. Tylko prawda jest ciekawa !!!

gazda
Gość
gazda

Na pewno Ci już mówili żeś pieniacz. Ale co mi szkodzi, powtórzę po innych. Jesteś starym, zgorzkniałym pieniaczem, usiłującym otoczenie sprowokować do agresji. Ale oczywiście tylko na forum.
A co do prawdy, to oczywiście że jest ciekawa. Ale ciebie interesuje tylko Twoja prawda. Nie bierzesz pod uwagę że to może być gówno prawda.

Dr Dolittle
Gość
Dr Dolittle

Z Ciebie jest błazen i idiota kompletny !