Onkologia na poziomie klinicznym

- Zależy mi żeby do Rzeszowa ściągnąć lekarzy radioterapeutów – mówi Witold Wiśniewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie.

RZESZÓW. Informatyzacja, zdrowa konkurencja i rozwój radioterapii

– Planuję rozwój onkologii, chcę wzmocnić zespół radioterapeutów o kolejnych specjalistów; rozmowy są toku. Brakuje mi też systemu informatyzacji, elektronicznego obiegu wszystkich dokumentów, które dawałoby mi szybki wgląd w koszty, a jednocześnie oszczędzałoby czas lekarzy czy innego personelu – mówi Witold Wiśniewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie.
Na dyrektora szpitala został powołany przez zarząd województwa 6 kwietnia, dwa dni po odejściu Bernarda Waśki, który zarządzał placówką blisko 13 lat.

Rewolucji nie będzie, zmiany tak
Dyrektor Wiśniewski mówi, że nie planuje rewolucyjnych zmian w funkcjonowaniu szpitalem, wymiany współpracowników, zwolnień personelu, niemniej jednak… – Strategią województwa jest rozwój onkologii, a tu mamy mocne jej podstawy. Część onkologiczna placówki robi wrażenie, a początkiem czerwca zamkniemy jej kolejny etap otwierając nowo dobudowany budynek, w którym swoje miejsce znajdzie onkologia kliniczna i oddział radioterapii. To znacznie poprawi komfort pacjentów i ułatwi personelowi pracę i opiekę nad chorym – mówi Wiśniewski.

Zdrowa konkurencja i informatyzacja

Dyrektor zapowiada, że zamierza ściślej współpracować ze Szpitalem Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie i liczy na zdrową konkurencję. – Chcę by szpital “specjalistyczny” nie był specjalistyczny tylko w nazewnictwie. Informatyzując placówkę będziemy wzorować się na Szpitalu MSWiA w Rzeszowie, która jest jednym z najlepiej zinformatyzowanym szpitali w województwie – mówi dyrektor.

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
natka
natka
9 lat temu

Rewolucja w onkologii może rzeczywiście to nie będzie http://pordubitz.org/medycyna/index.php, ale przynajmniej podejście jest słuszne, chociaż z punktu widzenia pacjenta wspominanie o zdrowej konkurencji nie jest najlepszym argumentem. Mam nadzieję że szpital rzeczywiście nie będzie specjalistyczny tylko z nazwy. Powodzenia.