Opętana rzuca się na księży

RZESZÓW „Nienawidzę go!” – krzyknęła 30-letnia kobieta i wyrwała duchownemu z ręki Najświętszy Sakrament

– Widziałam jak ją wyprowadzało kilku mężczyzn – relacjonuje pani Eugenia z Rzeszowa.

– Kilka minut wcześniej charcząc i krzycząc rzuciła się na księdza i wytrąciła mu Najświętszy Sakrament. Hostie rozsypały się po ziemi – dodaje.

Do zdarzenia doszło 23 stycznia (niedziela) w kościele Świętej Trójcy w Rzeszowie przy ul Targowej, na mszy św. godz. 9 rano. Gdy zbliżała się Komunia Święta, spod ołtarza zaczęły docierać dziwne odgłosy. – Usłyszałam charczenie – mówi pani Eugenia, która uczestniczyła w mszy świętej. – Nagle zrobił się ruch, a jakaś kobieta rzuciła się na księdza i wyszarpała mu komunikanty. Obezwładniło ją kilku mężczyzn i wyprowadziło z kościoła.

Napastniczka widziana była w kościele już wcześniej. Świadkowie mówią, że zachowywała się nienaturalnie. Udawała że się modli, rozglądała się nerwowo po kościele i zmieniała miejsce.

Zaatakowała nie pierwszy raz

Do podobnego zdarzenia doszło również w styczniu br. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul Krakowskiej w Rzeszowie. Prawdopodobnie ta sama kobieta zaatakowała wtedy jednego z wikariuszy. Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, kobieta wrzasnęła nieludzkim głosem: „Nienawidzę go!” i wyszarpała księdzu z ręki komunikanty. Wcześniej próbowała mu podłożyć nogę. Udało jej się uciec z kościoła.

Ale to nie jedyny taki przypadek. Podobny incydent miał miejsce podczas mszy w parafii pw. św. Maksymiliana w Stępinie w gminie Frysztak. Na jednej z mszy w okresie bożonarodzeniowym napastniczka rzuciła się wtedy na głównego celebransa i usiłowała wyrwać mu puszkę z Najświętszym Sakramentem. Jak relacjonowali świadkowie zdarzenia, krzycząc rozrzucała hostie po ziemi. Została obezwładniona przez stojących w kościele mężczyzn i wyprowadzona z kościoła.

Kuria wie o atakach na księży

Jak dowiedzieliśmy się, rzeszowska kuria wie o wszystkich trzech przypadkach ataków na księży. – Dostaliśmy zgłoszenia, że takie sytuacje miały miejsce – mówi ks. dr Jerzy Buczek, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. – Kobieta, która dopuściła się znieważenia Najświętszego Sakramentu, wpadła automatycznie w ekskomunikę. W parafiach podjęto modlitwy wynagradzające za ten czyn – dodaje.

Prawdopodobnie napastniczką jest 30-letnia mieszkanka Rzeszowa i to ona stoi za wszystkimi trzema atakami. Kuria zaapelowała do księży, by w razie podobnych incydentów, sprawę zgłaszali policji.

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek
9 lat temu

Witam, jestem Organistą w Kościele Trójcy Świętej w Rzeszowie…
Pragnę sprostować, że zajście do którego doszło w w/w świątyni miało miejsce pod koniec Komunii Świętej, a nie na początku.
Niestety KOBITA narobiła nam bigosu… zostało znieważone ok. 200 komunikantów, które zgodnie z KPK musieliśmy „zutylizować”…
Oberwało się też Księdzu… diabelstwo miało taką siłę, że aż wbiło mu pazury w dłoń :(
Pozdrawiam.