Oprawca z UB w “Księdze Zasłużonych”

Edward P., tu na sali sądowej, był w Stalowej Woli wspominany jako niezbyt rozgarnięty ormowiec. Pod niebieskim mundurem krył się jednak oprawca z UB. Fot. Jerzy Mielniczuk

STALOWA WOLA. Radni będą musieli zmierzyć się z pozostałościami po poprzednim systemie.

W „Księdze Zasłużonych dla Miasta Stalowa Wola” przybywa nazwisk. Nie wszyscy z zacnych obecnych czasów wiedzą, że po przyjęciu honorów znajdą się na jednej liście ze zwykłymi komunistycznymi szumowinami. Ot, choćby z ormowcem, który po śledztwie IPN, został skazany przez sąd na cztery lata więzienia, za znęcanie się nad żołnierzami podziemia w ubeckich katowniach.

Emeryturę starszy pan umila sobie spoglądając to na dyplom „Zasłużonego”, to na medale za wzorową służbę w SB.

Więcej w Super Nowościach

Jerzy Mielniczuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
7 lat temu

Z całym szacunkiem dla wiedzy pana redaktora, wypadałoby dogłębnie wszystko sprawdzić, a dopiero potem drukować, konkretnie chodzi o to, że rodzinną miejscowości pana P. była Mogielnica, a nie jak pan napisał – Niechobrz. Wypadałoby to sprostować .

Roman
Roman
9 lat temu

” … Emeryturę starszy pan umila sobie spoglądając to na dyplom „Zasłużonego”, to na medale za wzorową służbę w SB …” SB ecy i UB ecy powinni byc zadowoleni bowiem wbrew zapowiedziom Donalda Tuska o czteroletniej waloryzacji rent i emerytur KWOTOWYCH pan Kosiniak Kamysz / „wielki działacz” PSL owski, ktory jest „ciagniety za uszy w góre” bowiem jako lekarz z wykształcenia „zrobiono go” ministrem ……. PRACY !!!!! szok !) wiec ten „wielce szanowny” pan minister pracy zadba o SB eków … postanowił mianowicie, ze obietnice Donakda Tuska „oleje”, nie będzie podwyzek kwotowych dla najbiedniejszych przez cztery lata …a tylko przez… Czytaj więcej »