Oprawcy 60-latka zatrzymani!

Jeden ze sprawców śmiertelnego pobicia mężczyzny. Fot. KMP Rzeszów

RZESZÓW. Mężczyzna po pięciu tygodniach od brutalnego pobicia zmarł w szpitalu.

Policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy zatrzymali sprawców pobicia. W sierpniu dwaj młodzi mężczyźni pobili mieszkańca Chmielnika. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu nie odzyskawszy przytomności. Pobicie miało być zemstą za uderzenie ich znajomego. Teraz sprawcom grozi kara nawet od 10 lat pozbawienia wolności.

Do pobicia doszło 5 sierpnia w Chmielniku. Wieczorem do domu 60-latka weszli nieznani mężczyźni, którzy brutalnie pobili go. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Zmarł po 5 tygodniach nie odzyskawszy przytomności. Jak ustalili policjanci, pobicia dokonało dwóch lub więcej mężczyzn. Jednak nie było bezpośrednich świadków zdarzenia.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego i tylko kwestią czasu było kiedy zatrzymają bandytów. Kryminalni ustalili, że sprawcami pobicia mogą być dwaj mieszkańcy Chmielnika i ich znajomy z Kielnarowej. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Okazało się, że bezpośrednio za pobicie odpowiedzialni są dwaj mieszkańcy Chmielnika w wieku 20 i 23 lat.  W dniu pobicia mężczyźni pili alkohol z grupą znajomych. Wówczas uznali, że muszą ofierze “wymierzyć sprawiedliwość” za to, że kilka dni wcześniej uderzył ich znajomego. W pobliże domu 60-letniego mężczyzny podwiózł ich kolega. Bandyci weszli do środka, brutalnie pobili mężczyznę i nieprzytomnego pozostawili w domu. Poszkodowanego znalazła jego znajoma, która powiadomiła sąsiadów, a ci wezwali pogotowie ratunkowe.

Kryminalni ustalili również, że starszy z mężczyzn w międzyczasie dopuścił się dwóch innych przestępstw. Były to groźby karalne oraz uszkodzenia samochodu, w którym wybił szyby. Sprawca usłyszał również zarzuty dotyczące tych dwóch czynów. W piątek na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, sąd rejonowy zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

ga

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Pat.To Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pat.
Gość
Pat.

Jeszcze nic nie wiadomo a juz ich oskarżacie…

To
Gość
To

Jakie pobicie, przeciez to bylo zabojstwo. Kiedy w tym glupim kraju prokuratura nauczy sie nazywac rzeczy po imieniu.