Oprogramowanie dla małej firmy

Oprogramowanie dla małej firmy

Tak zwana mała księgowość odnosi się zarówno do jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i firm zatrudniających od kilku do kilkudziesięciu pracowników. W obu przypadkach niezbędna jest księga przychodów i rozchodów.

Program zaprojektowany z myślą o małych przedsiębiorstwach znacząco ułatwia prowadzenie własnej rachunkowości. Na dodatek jest najlepszym sposobem do rozliczania podatków i rejestrowania wszelkich dokumentów związanych z biznesem.

Kiedy zdecydować się na profesjonalny program do księgi przychodów i rozchodów?

Mikrofirmy zazwyczaj rezygnują z zakupu specjalistycznego oprogramowania księgowego, zwłaszcza jeśli nie są płatnikiem VAT i wystawiają najwyżej kilka faktur (mowa de facto o JDG). Najczęściej korzystają z darmowych aplikacji. Jednak jeśli chodzi o kwestię taką jak księga przychodów i rozchodów program płatny, który zawiera bardziej zaawansowane funkcje, może tak naprawdę przydać się nawet w przypadku niewielkich przedsiębiorstw. Wszystko zależy od tego, czy planuje się dalszy rozwój swojej działalności.

Zmiana narzędzia w trakcie trwania roku podatkowego może być kłopotliwa. Wynika to z konieczności przepisania wszystkich zebranych informacji, co pochłania wiele czasu. Nierzadko pojawiają się też problemy z kompatybilnością programów księgi przychodów i rozchodów. Trzeba też pamiętać, że prawo wymaga archiwizowania całej firmowej dokumentacji z kilku ostatnich lat. W efekcie przedsiębiorca musiałby przepisać wiele informacji z danego okresu.

Dlatego warto zainwestować w aplikację już w momencie powstawania firmy. Dzięki temu uda się uniknąć wielu nieprzyjemności dotyczących przejścia na nowoczesne oprogramowanie.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru programu księgowego dla małej firmy?

Przedsiębiorstwa zatrudniające do kilkudziesięciu osób nie muszą korzystać z dużych i skomplikowanych aplikacji. Wystarczą do tego niewielkie, intuicyjne software’y. Ważne jednak, żeby nie miały ograniczonej funkcjonalności. Dlatego dobrze, jeśli program księgowy dla małej firmy umożliwia:

– rejestrowanie różnorodnych dokumentów,

– automatyczne rozliczenie VAT i PIT po zaksięgowaniu,

– ewidencję środków trwałych,

– tworzenie raportów oraz zestawień końcowych,

– generowanie plików JPK i ich wysyłkę przez profil zaufany, ePUAP czy podpis elektroniczny.

Na który program księgi przychodów i rozchodów się zdecydować?

Proponowane przez nas rozwiązanie w dziedzinie księgowości jest dostosowane do potrzeb klientów. Duża elastyczność programu księgowego dla małej firmy R2księga pozwala na zastosowanie go w przedsiębiorstwach o dowolnym profilu. Wyróżnia się prostą obsługą i kompatybilnością z wieloma zewnętrznymi systemami.

R2księga jest stale aktualizowana. Wprowadzamy do niej kolejne funkcjonalności, które przydają się przez cały okres użytkowania programu. Na dodatek bezpłatnie wspieramy naszych klientów. Udzielamy porad dotyczących obsługi oprogramowania oraz rozwiązujemy problemy drogą telefoniczną lub mailową.

Nasz program księgowy dla małej firmy z pewnością spełni wszystkie oczekiwania. Dzięki przyspieszeniu formalności przedsiębiorca ma więcej czasu na zajęcie się tym, co jest naprawdę istotne, czyli pracy i pozyskiwaniu kolejnych klientów.