Optymiści śpią po lewej stronie łóżka

Fot. MWMedia

Osoby, które śpią po lewej stronie łóżka są szczęśliwsze i pozytywnie nastawione do życia, wynika z badań. Wybór odpowiedniej strony łóżka okazuje się więc prostym sposobem na to, aby od rana zapewnić sobie dobry nastrój.

Na podstawie badań przeprowadzonych na 3 tys. osób naukowcy dostrzegli, że osoby śpiące po lewej stronie łóżka są zdecydowanie bardziej szczęśliwe, niż ich prawostronni „sąsiedzi”. Lepiej radzą sobie też ze stresem i dużym obciążeniem psychicznym.

Ponad jedna czwarta badanych, którzy wskazali, że śpią po lewej stronie łóżka, czują się bardzo pozytywnie nastawienie do życia. W przeciwieństwie do 18 proc. prawostronnych śpiochów.

- Badania jednoznacznie wskazały, że to, po której stronie łóżka śpimy, w znaczny sposób wpływa na nasz nastrój- podsumowuje Claire Haigh rzeczniczka firmy, która zleciła badania.

PAP Life, anja

do “Optymiści śpią po lewej stronie łóżka”

  1. ROMAN

    dzisiaj jakie się chce takie badania można sobie po prostu zamówić – ja polecam bez badań- spać najlepiej na osi północ/ południe [ głowa od strony północnej] – przed spaniem wypić szklankę wody z łyżeczką miodu [nie chińskiego]- kolację lekką skonsumować o godź. 18.00 – dobranoc.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.