Organika-Sarzyna będzie negocjować

- Będziemy bronić naszej matki żywicielki – mówią Tadeusz Woś, przewodniczący Związków Branżowych Zakładów Chemicznych Organika-Sarzyna (z lewej) i Alfered Ryś, przewodniczący NSZZ “Solidarność” Z.Ch. Ogranika-Sarzyna. – W najbliższym czasie siadamy do rozmów z zarządem Zakładów Chemicznych. Fot. Paweł Bialic

NOWA SARZYNA. W zakładach na bruk może trafić ponad setka pracowników.

- Powołujemy wspólny zespół negocjacyjny i w najbliższym czasie siadamy do rozmów z zarządem Zakładów Chemicznych – mówi Alfered Ryś, przewodniczący NSZZ “Solidarność” Z.Ch. Ogranika-Sarzyna. – Proponowane przez pracodawcę wprowadzenie mniej korzystnych zmian do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy czy skrócenie okresu obowiązywania gwarancji zatrudnienia jest dla nas nie do przyjęcia.

Przypomnijmy. Zarząd Zakładów Chemicznych szuka oszczędności, przez co pracownikom Organiki-Sarzyna, w której zatrudnionych jest 700 osób grożą redukcje etatów i cięcia w wynagrodzeniach.

– Ciech (spółka mająca 98 proc. akcji Zakładów Chemicznych w Nowej Sarzynie) chce przenieść sprzedaż wszystkich produktów wytwarzanych przez nasze zakłady oraz przejąć pracowników z działów nie związanych ściśle z produkcją do Warszawy, a to może spowodować degradację rentownego zakładu – wyjaśnia Tadeusz Woś, przew. związków branżowych w Organice.

Zarząd Zakładów Chemicznych zaproponował pracownikom szereg niekorzystnych zmian jeżeli chodzi o zatrudnienie – Musimy usiąść do stołu. Z około 7 propozycji negocjować możemy zaledwie 2-3. Reszta jest do odrzucenia – dodaje Ryś.

Związki czekają również na odpowiedzi polityków z naszego regionu, którzy zostali przez nie poproszeni o interwencje u Ministra Skarbu i przeprowadzenie kontroli w Ciech S.A Część listów została już pozytywnie rozpatrzona. Jeżeli rozmowy nie przyniosą oczekiwanego skutku, związkowcy nie wykluczają podjęcia strajku zbiorowego.

Katarzyna Szczyrek

do “Organika-Sarzyna będzie negocjować”

  1. robol bez domu

    Czy zaklad nie moze sie odlaczyc od tego wspolnego zarzadzania i przejsc na swoj rozrachunek ?

  2. Moher

    Żeby się tylko związkowcy nie przeliczyli. W upadłych stoczniach też były silne związki. Z ekonomią najsilniejszy związek nie ma szans.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.