Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Rzeszowie. ZDJĘCIA

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Kilka tysięcy osób uczestniczyło (w niedzielę 6 bm.) w pierwszym w stolicy województwa Orszaku Trzech Króli.

Wielobarwny orszak z trzema monarchami: Kacprem, Melchiorem i Baltazarem, jadącymi na koniach, z pachołkami, rycerzami i chorągwiami przeszedł ulicami miasta od placu Farnego do Rynku.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Króla Kacpra z Europy grał Marek Rzucidło – kierownik w schronisku św. Brata Alberta w Rzeszowie, Melchiorem z Azji był Marian Zarosa – działacz NSZZ “Solidarność”, z kolei Baltazarem Piotr Karol Kobaka – członek Caritasu.

Za orszakiem szły całe rodziny, często w złotych tekturowych koronach na głowach. W Rynku Kulminacją jasełkowej uroczystości było wspólne odśpiewanie kolędy “Wśród nocnej ciszy”, zaintonowanej przez abp. Kazimierza Górnego.

ps

do “Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Rzeszowie. ZDJĘCIA”

 1. piotr

  borowski jeszcze długo musisz się uczyć abyś
  zrozumiał, że tu nie chodziło o to aby czcić
  Trzech Króli i nikt tego na orszaku nie robił
  / gdybyś był na orszaku to nie pisałbyś takich głupot /
  chodziło bowiem o to aby wspólnie z Trzema Królami
  oddać pokłon nowo narodzonemu w stajence Jezusowi
  i to się w Rzeszowie udało i jestem dumny, że byłem jednym
  z kilku tysięcy osób, które oddało pokłon Zbawicielowi
  Chciałbym przy okazji pogratulować głównemu organizatorowi,
  którym była Fundacja Akademia Szczęśliwej Rodziny
  za wspaniałe i perfekcyjne zorganizowanie wspólnego kolendowania
  w Rzeszowie

 2. brainMan

  Oj biedny człowieku…. Po pierwsze – trzech króli kościół czci jako ŚWIĘTYCH zgodnie ze swoją tradycją (http://pl.wikipedia.org/wiki/Trzej_Kr%C3%B3lowie) .
  Po drugie – święto Trzech Króli, czyli święto Objawienia Pańskiego jest jednym z najważniejszych świąt chrześcijańskich – jest starsze niż obchodzone niedawno Boże Narodzenie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Objawienie_Pa%C5%84skie)
  Skoro święta Bożego Narodzenia kojarzą si z jasełkami, dlaczego święto Objawienia Pańskiego nie może posiadać formy teatralnej związanej z tą uroczystością ?
  Sam w sobie orszak jest właśnie takową formą – ma opowiadac w sposób mniej lub bardziej ubarwiony (jak to dzieło literackie) historię podróży trzech królów do groty w Betlejem.
  A jeżeli szanowny użytkownik CZCI AKTORÓW odgrywających poszczególne role – to wypadaj mi jedynie „szczerze pogratulować dużego rozumku” ….

 3. borowski

  Żydzi ulepili sobie złotego cielca i go czcili …

  Rzeszów zaczał czcić trzech króli ….
  hańba i wstyd !

  ciekawe kto finansuje to popieranie bałwochwalstwa i robi wodę z mózgu ludziom …. :?

  masoneria …. ?

 4. wiesiek

  A palikoty walczą udawadniają że wiara kościół są czymś obcym zbytecznym dla społeczeństwa. Byłem widziałem przedszkolaki dzieci ze szkół katolickich nauczyciele organizatorzy występujący ludzie mądrzy nawet z wyższymi wyksztalceniami ile pracy musieli w to włożyć kostiumy dzieci nauczyć scenek granych na trybunach.Ładna impreza inicjatywa nawt ogólnoświatowa..Diabły nawet były sympatyczniejsi jak TV politycy palikoty.Ciekawostką patrzę w TV wszystkie stacjie tradycyjnie nigdzie nie widziałem rządzących PO polityków Tusk myślę że jak w Boże Ciało autostradą jechał do innowiercy na obiad.W sejmie na pewno będzie wołał na miły Bóg lub daj Panie Boże.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.