Oryginalne dekoracje ścienne z drukarni

Fot. Mat. prasowe

Fot. Mat. prasowe

Dekoracje ścienne wytwarzane w drukarni to produkty oferujące duże możliwości zmiany w aranżacji wnętrza. Bardzo przydatną cechą tych produktów jest zdolność do szybkiego zastosowania bez konieczności wykonywania remontu i ponoszenia zbędnych wydatków. Dekoracje ścienne nie ograniczają także przestrzeni użytkowej.

Aranżacja wnętrz to fascynujące zajęcie, ale trudne i wymagające wiedzy, talentu i doświadczenia. Przydają się również umiejętności negocjacyjne, kiedy właścicielowi mieszkania lub innego lokalu trzeba wyperswadować pewne pomysły albo obronić przed nim własne projekty. Pomimo starań zdarza się sytuacja, w której trzeba dokonać pewnych zmian w pomieszczeniu oddanym do użytku. Projekt aranżacji lokalu wydawał się świetny, ale po wykonaniu nie jesteśmy zadowoleni. Co możemy zrobić, żeby poprawić końcowy efekt, a nie wydawać zbyt dużo pieniędzy i nie przeprowadzać ponownego remontu? Wyjściem z takiej sytuacji jest dekoracja ścian.

Dekoracje ścienne są widoczne z każdego miejsca w pomieszczeniu, więc zawsze będą w jakimś stopniu ingerowały w nie. Nawet niewielka dekoracja ścienna będzie nieco zmieniała wnętrze. A co wówczas, kiedy potrzebna jest bardziej radykalna zmiana? Wtedy dekoracja musi być większa, więc sięgamy po fototapety. Przyjęło się, że fototapety zakrywają jedną ścianę całości, ale nie jest to reguła. Pewne motywy nadają się do przyklejania w narożnikach. Stosuje się również pasy farby w neutralnym kolorze z każdej strony, zwłaszcza na dole, gdzie fototapeta może być zasłonięta przez kanapę lub inny mebel. Zwykle taki zabieg nie rzuca się w oczy, ale potrafi obniżyć cenę fototapety co najmniej o kilkanaście procent. Oczywiście jest to możliwe dla fototapet drukowanych na zamówienie, kiedy możemy wybrać sobie dowolne wymiary (https://www.fototapeta24.pl/ – fototapety na zamówienie).

image029

Jak bardzo fototapeta może odmienić wnętrze? Wyobraźmy sobie kolorową fototapetę w nowoczesnej sypialni urządzonej minimalistycznie (jak się okazało po wszystkim – zbyt minimalistycznie). Zmiana w stylu wnętrza, w jego odbiorze będzie radykalna. To działa również w drugą stronę. Kolorowe, wręcz pstre wnętrze może być „uspokojone” przez fototapetę w odcieniach szarości. Intrygujące połączenia, ale tak to działa. Tematyka fototapety może nawiązywać do innych elementów wystroju wnętrza, ale nie jest to konieczne. Motywy wybieramy ze zdjęć kierując się własnym gustem i poczuciem estetyki. Unikamy kontrowersyjnych tematów w salonie i pomieszczeniach firmowych, ale w sypialni możemy pozwolić sobie na większą swobodę. Wybierając motyw róbmy to powoli, starając się wyobrazić zdjęcie jako duży wydruk na ścianie. Mały kwiat na fotografii może być dużą kolorową plamą na fototapecie. Trzeba mieć tego świadomość albo zawierzyć doświadczeniu projektantów.

Obrazy na zamówienie to podobny produkt, również drukowany w podobnej technologii (https://www.fototapeta24.pl/obraz – galeria obrazów). Faktura powierzchni przypomina obrazy na płótnie, więc jest to ciekawa propozycja do pomieszczeń firmowych, gabinetów, salonów itp. Obrazy oferują znacznie większe możliwości poprawiania aranżacji dzięki temu, że ich wymiary można ustalić indywidualnie. Wielkość i proporcje wymiarowe obrazu dostosowujemy do potrzeb. Jeśli wymagana jest większa zmiana, to drukujemy większy obraz, jeśli potrzebujemy małego uzupełnienia dekoracji na ścianie to obraz może być mniejszy. To indywidualna sprawa, nie ma tu jednoznacznej recepty. Z motywami na obraz jest podobnie jak z motywami na fototapety – kierujemy się własnym gustem z pewnymi ograniczeniami.

Obrazi i fototapety to tylko niektóre dekoracje ścienne z wydruku, chociaż najbardziej popularne. Do dekoracji stosowane są również plakaty (zwykle w pokojach dziecięcych i młodzieżowych) oraz naklejki, zwykle w kuchni.

Artykuł sponsorowany

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.