Orzeł lepszy od lidera

Piłkarze Orła zrewanżowali się Czarnym za jesienną porażkę w Jaśle. Fot. Wit Hadło

IV LIGA. ORZEŁ PRZEWORSK – CZARNI JASŁO. O końcowym wyniku w meczu na szczycie zadecydowały rzuty karne

Orzeł Przeworsk pokonał w sobotę przed własną publicznością lidera z Jasła i na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu ma do niego już tylko dwa punkty straty.

Zaczęło się od faulu Dziedzica na Kocurze, a że działo się to w obrębie pola karnego, wiec arbiter wskazał na “jedenastkę”, którą technicznym strzałem na bramkę zamienił Zięba. Po utracie gola przyjezdni rzucili się do ataku. Najpierw Cempa z najbliższej odległości fatalnie przestrzelił, z kolei Bernacki uderzył głową minimalnie obok celu. Jeszcze bliższy pokonania Drzystka był Kmiecik, który przymierzył głową w poprzeczkę.

W 31. minucie gospodarze ponownie zaatakowali i to skutecznie. Na przeprowadzenie indywidualnej akcji zdecydował się Zięba, którego dopiero w polu karnym zdołał powstrzymać Kwiek. A że uczynił to niezgodnie z przepisami, więc arbitrowi nie pozostało nic innego, jak tylko ponownie odgwizdać rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany, który ponownie technicznym uderzeniem pokonał golkipera Czarnych.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli goście i na efekty tego nie trzeba było zbyt długo czekać. Do dośrodkowania Wardęgi najwyżej w polu karnym Orła wyskoczył Cempa, który głową skierował futbolówkę do bramki.

ORZEŁ Przeworsk    2
CZARNI Jasło    1
(2-0)
1-0 Zięba (7. – karny), 2-0 Zięba (31. – karny), 2-1 Cempa (60.)

ORZEŁ: Drzystek – Tworzydło, Sykała, Vaskovets, Broda, Ł. Laska, Zięba, Jędryka, Lech, Kocur (78. Mazur), Gawłowski (90. Strączek)
CZARNI: Kwiek – Dziobek, Bernacki, Kmiecik, Dziedzic, Munia (46. Wardęga), K. Madejczyk (76. Stopyra), Kukowski (79. Chrząszcz), Kulig (79. Szopa), Cempa, Bieniasz

Sędziował Mateusz Warzocha (Rzeszów). Żółte kartki: Jędryka, Tworzydło oraz Dziedzic, Bieniasz.. Widzów 500.

Henryk Majcher

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.