Orzeł wrócił po 3 latach

Fot. Autor

III LIGA Bramkostrzelny Krzysztof Pietluch trafi do Przeworska?

Drużyna przeworskiego Orla wraca do trzeciej ligi. Na ten wielki sukces, wywalczony przez podopiecznych trenera Macieja Huzarskiego, fani futbolu w przeworskim grodzie czekali z utęsknieniem przez trzy sezony.

Przed inauguracją sezonu ligowego 20011/20012 w kadrze drużyny zaszły dosyć znaczące zmiany. Zespół z różnych względów opuściło kilku zawodników, zaś powstałe wakaty zapełniono m. in. niezwykle przebojowym Krzysztofem Gawłowskim, który nie zdołał porozumieć się w kwestii przedłużenia kontraktu z przemyską Polonią oraz wychowankiem Mateuszem Kocurem, który powrócił z sarzyńskiej Unii.

Forma w kratkę
Już na inaugurację rozgrywek fani Orła musieli przełknąć gorzka pigułkę po tym, jak ich ulubieńcy niespodziewanie ulegli w najskromniejszych rozmiarach Piastowi Tuczempy. W dalszej fazie sezonu podopieczni trenera Huzarskiego nie zdołali uniknąć kolejnych wpadek, a za takie należy uznać porażki z Wisłoką Dębica u siebie, czy też z Rzemieślnikiem Pilzno na wyjeździe. A gdy w 24. kolejce przeworszczanie doznali bolesnej porażki w Krasnem z miejscową Crasnovią (0-3), wydawało się, że marzenia o awansie trzeba będzie odłożyć co najmniej o rok. Tymczasem gracze trenera Huzarskiego zdołali wyciągnąć stosowne wnioski z tej porażki i już do końca rozgrywek spisywali się bez zarzutu. Na kolejkę przed końcem sezonu Orzeł zremisował u siebie z leżajską Pogonią i już w tym momencie jego fani mogli odkorkować i wypić  szampana  z okazji awansu. To olbrzymi sukces zarówno piłkarzy, jak też trenera oraz działaczy Orła, zważywszy na fakt, ze został on odniesiony bez spektakularnych wzmocnień i dużych nakładów finansowych.

Myślą o wzmocnieniach…
Choć piłkarze przebywają od kilku dni na zasłużonych urlopach, klubowi działacze nie zasypiają gruszek w popiele i rozglądają się za wzmocnieniami. Prawdopodobnie pierwszym graczem, który zasili kadrę przeworskiego beniaminka będzie bramkostrzelny, niespełna 21-letni napastnik Krzysztof Pietluch, który ma za sobą półroczny okres gry w II-ligowej Resovii. Miniony sezon piłkarz ten spędził w Wólczance Wólka Pełkińska, dla której zdobył 16 bramek. Orzeł poszukuje też bramkarza. Wprawdzie 18-letni Bartosz Drzystek spisywał się w miarę poprawnie, jednak włodarze chętnie widzieliby w swojej bramce kogoś z większym bagażem doświadczenia.

Przygotowania do nowego sezonu podopieczni trenera Huzarskiego rozpoczną 9 lipca. – Zespół będzie trenował na swoich obiektach – poinformował wiceprezes Orła Benedykt Magoń. – Ponadto drużyna rozegra 5 spotkań kontrolnych: 18 lipca z beniaminkiem czwartej ligi Sokołem Sieniawa, 21 lipca z Izolatorem Boguchwała, 25 lipca z JKS-em Jarosław, zaś 28 lipca z mielecką Stalą. Ostatnim sparingpartnerem drużyny, 4 sierpnia, będzie Wisłok Strzyżów.

hm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments