Osiedlowym targowiskom nie grozi likwidacja

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Ważne dla kupców i ich klientów.

Po mieście krążą plotki, że z mapy miasta znikną małe osiedlowe targowiska, po wybudowaniu nowego dużego przy ul. Lwowskiej. Od kierownictwa Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów usłyszeliśmy, że nie ma takich planów.

Chodzi o osiedlowe ryneczki przy ulicach: Kochanowskiego, Staszica i Broniewskiego, na których zakupy robią przede wszystkim osoby starsze i niezmotoryzowane, które nie mają możliwości korzystania z dużych miejskich targowisk przy ul. Targowej czy na tzw. balcerku.

– Nie ma planów zamykania tych targowisk, które zostały kiedyś utworzone na prośbę rad osiedlowych. Dopóki te targowiska się utrzymują, dopóki funkcjonują na nich kupcy i dopóki są na nich klienci, dopóty będą działać – zapewnia dyr. Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów Jerzy Tabin.

Dyr. Tabin informuje, że otwarcie nowego targowiska przy ul. Lwowskiej, na które mają się przenieść kupcy z likwidowanego targowiska przy ul. Dołowej, planowane jest na koniec 2014 roku.

Także rzecznik prezydenta miasta, Maciej Chłodnicki, zapewnił nas, że w związku z budową targowiska przy ul. Lwowskiej, nie zostaną zamknięte inne miejskie targowiska. – Nie będzie żadnego przymusu, że kupcy będą musieli się przenieść z innych targowisk, z wyjątkiem tego przy Dołowej,  na nowe. No, chyba, że sami tak zdecydują – mówi M. Chłodnicki.

ps

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
arturBADYL Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BADYL
Gość
BADYL

DOPUTY BEDA DZIALAC DOPUKI EMERYCI NIE WYMRA.

artur
Gość
artur

masz racje bo mlodzi nie maja zamiaru zywic sie zdrowo tylko kupi bubel w supermakecie albo zje bulke w mc syfie