Oskarża strażaków OSP o pobicie

W tym miejscu, pod Szkołą Podstawową w Bziance miało dojść do pobicia 20-letniego Mateusza z Rzeszowa. Fot. Wit Hadło

BZIANKA, RZESZÓW. Naczelnik straży: To wcale nie było tak, jak przedstawia ten chłopak.

- Siedziałem w aucie z koleżankami, gdy doskoczył do mnie taki jeden w mundurze straży i zaczął pyskować, że ja niby im pomalowałem przystanki – opowiada 20-letni Mateusz z Rzeszowa. – Gdy chciałem odjechać, wywlókł mnie z auta i zaczął bić z kolegami. Jeden z nich rozbił ręką szybę samochodu. Innego zdania jest naczelnik OSP. – On ich zaczepiał i wziął na maskę jednego z chłopaków. Wiózł go tak parę metrów – tak mi mówili po zajściu. Sprawę wyjaśnia policja.

Była Wielka Sobota, dochodziła godz. 23. 20-letni Mateusz z Rzeszowa już miał odjeżdżać z Bzianki, gdy do jego samochodu doskoczył strażak OSP – Czego nam przystanki malujesz! – krzyknął do mnie i zaczął się awanturować – mówi Mateusz. – Próbowałem odjechać, ale nie dawał za wygraną. Inny strażak wybił mi szybę. Gdy uchyliłem drzwi, wyciągnął mnie z auta i zaczął bić razem z innymi strażakami. Czuć było od nich alkohol. Miałem siniaki na ciele, stłuczony nos i plecy.

Inaczej zajście przedstawia naczelnik OSP w Bziance. – Chłopcy wracali od grobu, gdzie pełnili straż. On zaczął ich zaczepiać światłami auta, tak mi opowiadali – mówi Zbigniew Kawa, naczelnik OSP. – Jeden może i podszedł i coś mu powiedział, ale jak ten odjeżdżał to wziął przechodzącego chłopaka na maskę i z nim jechał kawałek. Pewnie się przestraszył i teraz oskarża. A oskarżeni zostali w ogóle chłopcy, którzy w tym nie uczestniczyli. Zresztą zmieniane są też zeznania co do miejsca zajścia.

Sprawę prowadzi Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. – Zatrzymane zostały w tej sprawie 4 osoby, które po usłyszeniu zarzutów zostały zwolnione. Trwa dochodzenie – mówi podkomisarz Adam Szeląg z KMP w Rzeszowie.

Katarzyna Szczyrek

do “Oskarża strażaków OSP o pobicie”

 1. jołjoł

  no nie ma sladów? obdukcja nie wskazała?? no to zobaczycie w sadzie ;D wtedy sie bedziecie smiali :)

 2. budgers fanatic

  Wiele osób mówi tu o honorze i odwadze… niestety, nie są chyba na tyle inteligentni i spostrzegawczy, aby zauważyć, ze ich komentarze gloryfikujące te wartości są ich jednak całkowicie pozbawione. Oficjalnie, przyjęło się opisywanie takiego zjawiska za pomocą jednego terminu: hipokryzja. Mam jednak wątpliwości co do tego, czy aby na pewno Ci światli i biegli we wszystkich dziedzinach życia społecznego i wzorujący się na etyce chrześcijańskiej eksperci, do końca rozumieli przytoczony termin. Powiem więc wprost, że w ich potocznym języku nazywane jest to szmaciarstwem.

 3. obiektywny

  Nowe Miasto i Baranówka – ELITA RZESZOWA HAHAHAH :D ale śmieszni jesteście z was to sie ludzie śmieją od latt xD a po drugie czy ktos widział tego rzekomo pobitego kolesia? „przestawiony nos, siniaki” koles NIE MA ŻADNYCH śladów pobicia, obdukcja niczego nie wykazała, wiec o czym my rozmawiamy. Nie rozpuszczajcie polt o ludziach.

 4. KRNwitaxD

  rozjemca: czyli twoim zdaniem chłopak sam sie prosił o wpie##ol, prestawiony nos, siniaki, chodzenie po komendach itd w świeta ? :) bravo pomysłowosci.. jak sie nie macie jak tłumaczyc to juz wgl sie nie tłumaczcie bo jestescie ludzie smieszni! normalnie spadłam z krzesła^^

 5. manio

  wiejscy bohaterowie bzianki bronią ją przed intruzami .. co za bohaterstwo . ahahah przed sądem powiedzcie że przybyszówka go pobiłą , wy tylko chcieliśćie pomóc ale coś wam nie wyszło,

 6. marlin

  z takich buraków to nie dziwne. kozaki w grupie ; )

 7. Paweł Rz-ów

  ostr nie tylko Baranówka bo i Nowe Miasto też :D cwani w grupie przecież solo na wsi nie istnieje nie ma jak brona i sztacheta ale cóż wieś zawsze będzie wsią !!!! mam nadzieje że nigdy to nie będzie podlegać pod Rzeszów bo bym takich bandytów się wstydził

 8. Paweł Rz-ów

  Do rozjemca : hehe śmieszny jesteś sam by sobie auto rozwalił ( wybił sobie szybę w aucie ) bo po co tatusiowi szyba zanim coś napiszesz zastanów się dwa razy > Co do świętoszek chodzących do kościoła w Bziance to faktycznie nie kościół tylko rewia mody więc jeden na drugiego patrzy/ą jak ktoś nie zna sprawy to po co się wypowiada ja sam byłem ofiarą OSP w Bziance tylko troszkę inaczej to załatwiłem co z niektórymi osobnikami nikt z OSP nie jest świętym zresztą sprawę i tak wyjaśni policja czekajmy na wyjaśnienia i kto za to beknie Bogaty tatuś ( naczelnik straży ) winnym nie pomoże poza tym z tego co wiem to się wysypali na komendzie tacy twardziele hehehe (żródło starszy Aspirant KMP ) pozdrawiam

 9. szyderca

  ‚COŚ PRZESKROBAŁ ZNISZCZYŁ TATUSIOWI AUTKO NA ŚWIĘTA BAŁ SIĘ I POPROSTU WYSZEDŁ- ZACZEPIŁ- DOSTAŁ I SIE POSKARŻYŁ.’ tak sam sie prosił o przestawienie nosa, potłuczone zebra i sianiaki na święta.. a co pod szkoła nie mozna siedziec? ludzie ogarnijcie oni byli przynajmniej trzeźwi a nie jak te świnie ze straży.. hahahah zreszta, wszystko wyjdzie w trakcie sprawy sądowej :) i wtedy zobaczymy kto jak na tym wyjdzie.. :)) ale normalnie wstyd na całą wioche :)

 10. ostr

  strażaczki z bzianki, aż do rzeszowa doszły wasze wyczyny hahahah cała Baranówka z was szydzi .

 11. rozjemca

  Co do wypowiedzi mieszkanki powiem krótko to ta oto mieszkanka i jej kolesie narzucali tych puszek i flaszeczek,bo napewno nie napisała to świetoszka tylko zazdrośnica.
  A co do tajemniczego sssss to też krótko zamiast się modlić to obserwuje kto przyjmuje komunię przepraszam słyszał czyli następna baba, która wszystko roznosi.
  A Z TEGO ARTYKUŁU MOŻNA WYWNIOSKOWAĆ JEDNO GÓW…. COŚ PRZESKROBAŁ ZNISZCZYŁ TATUSIOWI AUTKO NA ŚWIĘTA BAŁ SIĘ I POPROSTU WYSZEDŁ- ZACZEPIŁ- DOSTAŁ I SIE POSKARŻYŁ.
  A tak na marginesie co on robił z grzrecznymi dziewczynkami w aucie w Wielką Sobotę pewnie świecił sobie jajka i poświecił.

  • kkk

   co do tych świecenia jajek, wystarczy strazaki sie pośięcili w wielką Sobote :) a czasem nie pogubili jajek jak w tamtym roku ??? hahahaha

 12. Paweł Rz-ów

  Nie pierwszy raz miało takie zajście sam byłem Ofiarą ogrów z OSP Bzianka. Pan zbigniew broni chłopaków jak może bo przecież jego syn jest w to zamieszany jak zwykle zresztą . Ale który rodzic by nie bronił swojego dziecka. Pana Kawę proponuję usunąć z OSP tak jak i z domu strażaka bo tam nie raz miały miejsce libacje alkoholowe i zaczepianie nowo przyjezdnych. Przecież za swoją wsią świata nie widzą po za tym to całe OSP to jedna wielka rodzinka i każdy każdego broni jak nie zięciu to szawgier jak nie szwagier to kuzyn. Panie Kawa dość już pana rządów w OSP jeszcze naczelnik PSP się o pana czynach dowie. Koniec machlojek i matactwa w końcu może dojdzie do jakiejś sprawiedliwości . paru znajomych by się znalazło co miało problemy z ogrami pana Kawy Pozdrawiam .

 13. ssssssssssss

  znam tych typków co pobili znam też ofiare, nie logiczne żeby 1 startował do kilku ”byków” co ciekawe ,słyszałem że w niedziele napastnicy poszli grzecznie do komunii, ci ludzie pomylili kozactwo z głupotą ,

 14. mieszkanka

  co do wypowiedzi mieszkańca ja wiem co widziałam jak rano w wielką niedziele było na rozwalane butelek a ludzie widzieli kto tam siedział i pił a co do pobicia chłopaka to bohaterami nie są w czterech jednego bić i kopać żenada a naczelnik twierdzi że go nie było to kto im klucze dał do strażaka śmieszne

 15. mieszkaniec

  nie wiem na jakiej podstawie internauta „garda” pisze „Zostawiają po sobie nie posprzątane pomieszczenia i smród papierosów i alkoholu” skoro nie ma dostępu do pomieszczenia w którym strażacy czekają na zmianę warty. Warta jaką pełni OSP wykonuje ją prawidłowo i przykłada sie do niej, skoro nie odpowadaja Panu „gabaryty” kościoła w Bziance to nikt nie trzyma Pana tutaj na siłę, prosze sie wybrac na Msze gdzie indziej.
  Co do wypowiedzi „mieszkanki” to proszę nie nazywac członków OSP „banda przestepców”, skoro jest Pani mieszkaną to dobrze Pani wie ze osoby z tej formacji mają dobrą opinię i swoję osądy proszę zachowac dla siebie i nie wprowadzac ludzi w bląd. Co do „butelek i puszek” które rzekomo były pozostawione przez strażaków, to w tej kwestji Pani wypowiedz jest wręcz śmieszna, bo napewno tak dobrze poinformowana mieszkanka wie ok. 2tyg. temu, straż zbierała śmieci we wsi, wiec raczej wątpie żeby śmieciła po tym jak wczesniej sprzątała :)

 16. mieszkanka

  imprezę osp miało dobrą w strażaku butelek i puszek było sporo narzucanych w niedzielę jestem zbulwersowana ich zachowaniem a o ich czynach słyszy się co jakiś czas to już nie pierwsze takie pobicie wreszcie czas skończyć z tą bandą i wyrzucić przestępców

 17. garda

  Straż przy grobie przez OSP to kompromitacja i wódę piją. Proboszcze na to pozwalają.
  Zostawiają po sobie nie posprzątane pomieszczenia i smród papierosów i alkoholu.
  Czas z tym skończyć bo to żadne wartowanie,ludzie przechodzą im za plecami i przed nosem a to stoi jak go postawiono.Przecież to straż i mają tzw.halabardę ale nie wiedzą co to i po co.
  Za moich czasów „turkiem”mógł być chłopak koniecznie po wojsku,rozprowadzał ich oficer WP a jak wchodzili do kościoła krokiem defiladowym to ludzie odsuwali się robiąc szpaler i miejsce przejscia.Teraz oni przeciskają się wchodząc a wchodzą jak ludzie klęczą lub podczas wyjscia ludzi z kościoła..nie wiem czy nie słyszą co dzieje się w kościele a nagłośnienie dobre.Ps. na podstawie obserwacji -parafia Tyczyn

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.