Oskarżony sprawca śmiertelnego wypadku

Robert P. jest oskarżony o spowodowanie po pijanemu wypadku, w którym jedna osoba zginęła, a jedna została ciężko ranna. Fot. PSP Dębica

JODŁOWA. 20–letni Robert P. jest oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku samochodowego. Mężczyzna był wtedy pijany. Wczoraj prokuratura skierowała przeciw niemu akt oskarżenia.

Robert P. 20 marca prowadził swój samochód marki opel vectra w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał 2,7 promila alkoholu. W Jodłowej (powiat dębicki) na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, wprost na nadjeżdżającego z przeciwka citroena jumpera z przyczepką. Kierowca citroena uciekał przed zderzeniem, ale nie udało mu się. Ostatecznie oba pojazdy zderzyły się. W wyniku zderzenia poszkodowani zostali pasażerowie obydwu samochodów. Pasażer citroena odniósł liczne obrażenia zagrażające życiu, jednak udało się go uratować. Tego szczęścia nie miał pasażer jadący oplem, kierowanym przez Roberta P. Doznał on m. in. stłuczenia płuc, złamania kręgosłupa i krwotoku wewnętrznego. W wyniku tych obrażeń pasażer zmarł.

Jeszcze do niedawna nie było wiadomo, kto jest sprawcą wypadku. Dokładny przebieg zdarzenia zrekonstruował dopiero biegły, co umożliwiło postawienie zarzutów. Robertowi P. grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

ArtG

do “Oskarżony sprawca śmiertelnego wypadku”

  1. kierowca chlodni

    Na drogach szybkiego ruchu jezdnie powinny byc oddzielone betonowa sciana wysokosci okolo 1 metra.W ten sposob nie dochodzilo by do czolowych zderzen przy duzych szybkosciach oraz smiertelnych ofiar.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.