Osłabiona Resovia pogoni Pogoń?

Pomocnik Resovii Michał Ogrodnik (z lewej) strzelił w środę piękną bramkę. Czy w sobotę znów trafi do siatki? Fot. Wit Hadło

II LIGA. Stal Rzeszów w radomskiej twierdzy, Siarka w derbach ze Stalą Stalowa Wola.

Środowe spotkanie Resovii ze Zniczem (3-1) było doskonałą reklamą futbolu. W sobotę “pasiaki” zamierzają zgarnąć kolejne 3 punkty. – Złapaliśmy wiatr w żagle. Trzeba to wykorzystać i wygrać trzeci z rzędu mecz – podkreśla przed starciem z Pogonią Siedlce Marcin Pietryka, bramkarz rzeszowian.

Wychowanek Resovii przekonuje, że w zespole nikt nie spogląda w tabelę i nie rozpamiętuje straconych wiosną okazji. – Dziś strata do miejsc dających awans wynosi 8 punktów. Ani dużo, ani mało – ucina dyskusję Pietryka. Ale kibice wiedzą swoje, a ostatni występ resoviaków wlał w ich serca kolejną porcję nadziei.

Bez “Kanady”, ale co z kapitanem?
– Efektowne zwycięstwo nad Zniczem dało nam pozytywnego “kopa”. Pamiętajmy jednak, że Pogoń w środę odpoczywała. Jeśli ktoś twierdzi, że to nie ma znaczenia, odpowiem, że nie zna się na futbolu – tłumaczył Tomasz Tułacz, szkoleniowiec Resovii, który w czwartek zarządził trening o godzinie… 8.30. Pogoń wiosną zdobyła już 16 punktów, ale poza domem radzi sobie słabiutko (remis i 2 porażki). Rzeszowianie staną na głowie, by zrewanżować się za jesienne 0-3. – Tamtego spotkania długo nie zapomnę – uśmiecha się gorzko Tułacz. Niestety, w sobotę “pasiaki” będą musiały sobie radzić bez stopera Mirosława Barana i skrzydłowego Dawida Kwieka (kartki). Ten drugi był najlepszym piłkarzem meczu ze Zniczem. Wciąż nie wiadomo, co ze skręconym stawem skokowym Dariusza Frankiewicza, choć kapitan obiecał, że zaciśnie zęby i postara się zagrać.

W Radomiu z kontry
Stal Rzeszów czeka kolejny mecz wyjazdowy. Biało-niebiescy zagrają z niepokonanym u siebie Radomiakiem. – Po zmianie trenera rywal jest na fali. W środę po świetnym meczu zremisował w Płocku z Wisłą, ale nie jedziemy tam jak na ścięcie – zapewnia Krzysztof Łętocha, opiekun Stali. – Wbrew pozorom, o punkty może być łatwiej niż w Lublinie. Radomiak się otworzy, więc będziemy mogli grać z kontry – dodaje Łętocha. Sęk w tym, że jego zespół ma kłopot w ofensywie – w tej rundzie nie zdarzyło się, by zdobył w meczu więcej niż jedną bramkę.

Derby północy
Na północy Podkarpacia derby: Siarka – Stal Stalowa Wola. Tarnobrzeżanie wciąż nie mogą uciec z zagrożonej spadkiem strefy, choć walczą z ogromnym poświęceniem. – Interesuje nas wyłącznie zwycięstwo – stawia sprawę jasno Artur Kupiec, trener beniaminka. “Stalówka” przybędzie do Tarnobrzega w dobrych nastrojach. W środę pokonała Pelikana i przesunęła się na 12. miejsce w tabeli. – Na takie spotkanie czeka się całą rundę. Mam nadzieję, że po ostatnim gwizdku arbitra to my będziemy się cieszyć – życzy sobie Paweł Wtorek, szkoleniowiec gości. Jesienią w derbach było 2-2.

RESOVIA – POGOŃ
Sobota, godz. 17

SIARKA – STAL ST.WOLA
Sobota, godz. 17

RADOMIAK – STAL RZ.
Niedziela, godz. 17

Tomasz Szeliga

do “Osłabiona Resovia pogoni Pogoń?”

  1. carlos

    Bez Franka, czy bez Kwieka……znowu będzie do przodu!!!Szkoda, że to kolejna „ściema”!!!!! Kto kumaty, to wie, że weszli by już w tamtym sezonie…………ale na I lgę jest potrzebna dużo większa kasa!!!!!!! Jasne! Grać można na „miejskim”………..ale Będkoś ;) ze sponsorami już nie wyrabia, a drugi problem, to to, że „wpier……ł” się w „Resvitę”!!!!!! z tego chce ciągnąć kasę!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.