Ośrodek odzyskuje blask

RUDNIK NAD SANEM. Mistrzowie Europy zagrali na nowej hali. Patronat nad rozgrywkami objęły Super Nowości

Blisko milion złotych kosztował remont hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem. Ośrodek, który w latach świetności ściągał na zgrupowania sportowców z całego województwa odzyskuje dawny blask.

Na modernizację hali Urząd Gminy przeznaczył 995 tysięcy złotych z czego 217 tysięcy udało się pozyskać ze środków unijnych. – Kolejnymi inwestycjami które planujemy zrealizować jeszcze w tym roku będą nowe trybuny dla kibiców, nagłośnienie, a także zakup zegara – wylicza burmistrz miasta Waldemar Grochowski.

W miniony weekend ośrodek stał się areną zmagań piłkarzy amatorów i zawodowców. W dwudniowym turnieju udział wzięły reprezentacje lokalnych firm i zakładów pracy. Swoje zespoły wystawili też radni i księża. I to właśnie ci ostatni zostali triumfatorami pierwszego dnia rozgrywek. – Ten zespół duchownych w ubiegłym roku zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy księży w halowej piłce nożnej. Dziś też nie mieli sobie równych – komentował po zawodach Michał Rosół przewodniczący Komisji Kultury i Sportu.

W niedzielę grali natomiast piłkarze zrzeszeni w klubach sportowych działających na terenie gminy. Tu bezkonkurencyjni okazali piłkarze Orła Rudnik, którzy mistrzem gminy będą aż do zapowiedzianej przez organizatorów letniej edycji turnieju.

Diana Konior

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments