- Super Nowości - http://supernowosci24.pl -

Ośrodek odzyskuje blask

Posted By mpp On 1 marca 2011 @ 11:44 In Region | No Comments

RUDNIK NAD SANEM. Mistrzowie Europy zagrali na nowej hali. Patronat nad rozgrywkami objęły Super Nowości

Blisko milion złotych kosztował remont hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem. Ośrodek, który w latach świetności ściągał na zgrupowania sportowców z całego województwa odzyskuje dawny blask.

Na modernizację hali Urząd Gminy przeznaczył 995 tysięcy złotych z czego 217 tysięcy udało się pozyskać ze środków unijnych. – Kolejnymi inwestycjami które planujemy zrealizować jeszcze w tym roku będą nowe trybuny dla kibiców, nagłośnienie, a także zakup zegara – wylicza burmistrz miasta Waldemar Grochowski.

W miniony weekend ośrodek stał się areną zmagań piłkarzy amatorów i zawodowców. W dwudniowym turnieju udział wzięły reprezentacje lokalnych firm i zakładów pracy. Swoje zespoły wystawili też radni i księża. I to właśnie ci ostatni zostali triumfatorami pierwszego dnia rozgrywek. – Ten zespół duchownych w ubiegłym roku zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy księży w halowej piłce nożnej. Dziś też nie mieli sobie równych – komentował po zawodach Michał Rosół przewodniczący Komisji Kultury i Sportu.

W niedzielę grali natomiast piłkarze zrzeszeni w klubach sportowych działających na terenie gminy. Tu bezkonkurencyjni okazali piłkarze Orła Rudnik, którzy mistrzem gminy będą aż do zapowiedzianej przez organizatorów letniej edycji turnieju.

Diana Konior


Article printed from Super Nowości: http://supernowosci24.pl

URL to article: http://supernowosci24.pl/osrodek-odzyskuje-blask/

Prawa autorskie © 2011 Super Nowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.