Ostaszewska w nowym filmie Szumowskiej

W sobotę zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej pt. “Nowhere”. Zobaczymy w nim znanych i cenionych polskich aktorów, m.in. Maję Ostaszewską, Andrzeja Chyrę i Mateusza Kościukiewicza.

Z końcowego efektu bardzo zadowolona jest reżyserka filmu. – Uważam, że to mój najlepszy film – mówi o “Nowhere” Małgorzata Szumowska.

O filmie mówi się coraz więcej, ale nikt jeszcze nie wie, o czym on jest. Reżyserka i scenarzystka, która polskiej publiczności dała się poznać filmem “33 sceny z życia”, utrzymuje fabułę w ścisłej tajemnicy. Ciekawość widzów zostanie zaspokojona dopiero podczas premiery. Jedno jest pewne. Będzie to film wyrazisty. – Mam nadzieję, że spodoba się Polakom i nie tylko – przekonuje M. Szumowska.

Cały film rozgrywa się na Mazurach, w miejscu szczególnie bliskim reżyserce. Na plan zdjęciowy wybrała małą wieś i swój własny dom. W tym miejscu, regularnie od 18 lat reżyserka zaszywa się, żeby odpocząć od pracy i zgiełku miasta. Tym razem złamała tę zasadę, zabierając pracę ze sobą…

Film powstawał w rodzinnej atmosferze. Oprócz odtwórców głównych ról, reżyserka zaangażowała też swych sąsiadów – mieszkańców okolicznych wsi, którzy w filmie zostali statystami. Szumowska chciała pokazać prawdziwych ludzi – zaryzykowała i postawiła na naturszczyków. Żeby znaleźć kolejne ciekawe osobowości reżyserka zorganizowała casting w Ełku. Wyłowiła na nim ośmiu nastolatków.

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments