Ostatni akord sezonu

Dzisiejszy rewanżowy mecz pomiędzy Stalą Dom-Elbo Sanok i Kantorem Turbia oficjalnie zakończył sezon piłkarski 2010/2011 w naszym regionie.

FINAŁ PUCHARU POLSKI. Mecz w Sanoku kibice obejrzą za darmo.

Dzisiejszy rewanżowy mecz pomiędzy Stalą Dom-Elbo Sanok i Kantorem Turbia oficjalnie zakończył sezon piłkarski 2010/2011 w naszym regionie. Po porażce w pierwszym spotkaniu 0-3, sanoczanie zapowiadają dziś rewanż.

Wprawdzie obie drużyny w tym sezonie w ligowej hierarchii dzieliły aż dwie klasy rozgrywkowe (Stal zajęła 4. miejsce w III lidze, Kantor 1. w stalowowolskiej klasie okręgowej), to w pierwszym meczu w Turbii tej różnicy w ogóle nie było widać. – Na pewno nie składamy broni po porażce w Turbii. W rewanżu zagramy w najmocniejszym składzie i mocno w to wierzę, że uda nam się odrobić straty z pierwszego spotkania i zdobyć puchar – mówi II trener Stali, Robert Ząbkiewicz. Do składu sanoczan na dzisiejsze spotkanie wracają Fabian Pańko i Maciej Kuzicki, który zabrakło w ostatnim ligowym starciu w Świdniku.

Przetrwać początek
Dla zespołu z Turbii ewentualne zdobycie Pucharu Polski może być ukoronowaniem świetnego w jego wykonaniu sezonu. Kantor już na kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek ligowych zapewnił sobie awans do IV ligi i mógł się w spokoju przygotowywać do decydujących meczów w Pucharze Polski. – Najtrudniejsze będą pierwsze dwa kwadranse. Jeśli je przetrwamy i nie stracimy bramki, to mamy szansę na zwycięstwo w dwumeczu – mówi prezes zespołu z Turbii, Janusz Stępień, który dodaje.

– Wiem, że gospodarze mocno szykują się na to spotkanie i zrobią wszystko, aby odrobić straty z pierwszego spotkania. Mamy sporą zaliczkę z meczu przed własną publicznością, ale nastawiamy się na trudny pojedynek. Na pewno nie możemy zagrać ze Stalą otwartej piłki, bowiem to się może dla nas źle skończyć. Musimy w pierwszej kolejności skupić się na grze w obronie i myśleć o jakiś kontratakach. Jeśli udałoby się nam zdobyć bramkę, wówczas postawi to nas w jeszcze lepszej sytuacji – dodaje Stępień. W ekipie z Turbii w dzisiejszym meczu zabraknie Juliusza Ciupaka który przebywa na szkoleniu.

mj
STAL S. – KANTOR
środa, godz. 17

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.