Ostatni sprawdzian kadry

W Memoriale Huberta Jerzego Wagnera nasz zespół zmierzy się z Iranem, Niemcami i Argentyną. Fot. Wiesław Kozieł

X MEMORIAŁ WAGNERA. Trener Anastasi ma ostatnią okazję sprawdzić w warunkach meczowych formę swoich podopiecznych przed olimpiadą w Londynie.

Ostatnim sprawdzianem polskiej reprezentacji przed igrzyskami olimpijskimi będzie X Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który w dniach 20-22 lipca odbędzie się w Zielonej Górze. Rywalami zespołu trenera Andrei Anastasiego będzie Iran, Niemcy i Argentyna.

Dwa ostatnie zespoły podobnie jak biało-czerwoni zagrają na igrzyskach w Londynie.

– Każdy przeciwnik będzie trudny i z każdym będzie trzeba zagrać na sto procent – mówi środkowy reprezentacji Polski i Asseco Resovii, Grzegorz Kosok. – Memoriał to fajny sprawdzian, który chcemy przejść na plus i zagrać to, co każdy z nas potrafi. W zasadzie nie skupiamy się na tym, z jaką ekipą przyjdzie nam grać, tylko bardziej koncentrujemy się na swojej grze. Musimy zbudować formę, która ma przyjść w odpowiedniej chwili – mówi Kosok, którego zdaniem w grze zespołu są jeszcze rzeczy do poprawy. – Zawsze wszystko można zrobić lepiej – dodaje środkowy mistrzów Polski. – My jednak gramy naprawdę fajnie. Czujemy swoją siłę. Czasami jednak zdarzają się takie chwile, gdzie wkrada się przestój. Myślę, że trener i cały sztab szkoleniowy już wiedzą, co możemy zmienić. Przekazują nam to, a my staramy się wprowadzić to na treningu i później na meczu – stwierdza Kosok.

Pod znakiem zapytania w Memoriale wciąż stoi występ kontuzjowanego Marcina Możdżonka. Ciągle dokucza mu uraz kostki jakiego nabawił się podczas Final Six LŚ w Sofii. Turniejowi towarzyszy olbrzymie zainteresowanie od ponad miesiąca nie ma już biletów. Transmisje w turnieju przeprowadzi Polsat Sport.

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments