Ostatni taki sezon

Czy Dawida Lamparta zobaczymy w przyszłym sezonie w barwach PGE Marmy? Odpowiedź na to pytanie poznamy w ciągu kilku najbliższych tygodni.

SPEEDWAY EKSTRALIGA. Młodzieżowiec PGE Marmy Rzeszów w tym roku kończy wiek juniora.

Spory niedosyt pozostał po tegorocznych występach ligowych juniora PGE Marmy Rzeszów, Dawida Lamparta. Rzeszowianin, dla którego był to ostatni sezon w gronie młodzieżowców, zakończył zmagania ligowe ze średnią biegową 1,221.

Lampart już na początku sezonu zawiesił swoje występy w lidze angielskiej. – Chcę się skupić na startach w Speedway Ekstralidze – mówił u progu bieżącego sezony junior PGE Marmy Rzeszów.
Jazda w kratkę

Absencja na Wyspach niestety nie przełożyła się na zwyżkę formy w lidze polskiej. Lampart po tym sezonie obiecywał sobie wiele. Ostatecznie nie zdołał przedrzeć się do kadry narodowej, jak również niewiele zwojował w indywidualnych mistrzostwach. W piątkowym finale MIMP zajął 7. miejsce, mimo iż jeszcze przed ostatnią serią startów miał jeszcze szanse na miejsce na pudle. W barwach PGE Marmy Lampartowi wiodło się różnie. Znacznie więcej spodziewano się zwłaszcza po występach na własnym torze. – Nie mogę przystosować się do naszego toru, który za każdym razem jest inny – narzekał Lampart niemal po każdym spotkaniu na torze przy ul. Hetmańskiej. Najlepsze zawody “Lampcio” zaliczył w pojedynkach wyjazdowych we Wrocławiu, Tarnowie i Zielonej Górze, gdzie w starciu z Falubazem przywiózł za plecami aktualnego lidera cyklu Grand Prix, Grega Hancocka.

mj

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.