Ostatnia rozmowa braci Kaczyńskich

Fot.PAP

Według dziennikarzy “Superwizjera TVN” strażnica graniczna w Świadkach Iławieckich, tuż przy rosyjskiej granicy, kryje amerykańskie instalacje podsłuchowe. System działa w Polsce przynajmniej od 17 lat i może być częścią sieci światowej inwigilacji. Czy jest zatem możliwe, że urządzenia ukryte w Świadkach nagrały ostatnią rozmowę telefoniczną prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego brata Jarosława, przeprowadzoną 10 kwietnia 2010 r. z pokładu rządowego Tu 154?

O udostępnienie rozmowy Polska już dwukrotnie prosiła Amerykanów. Jak dotąd – bez odpowiedzi. Budowę placówki straży granicznej w Świadkach Iławieckich okrywa głęboka tajemnica. Powstała w zaledwie kilka miesięcy w 1994 roku. Budowę rozpoczęła cywilna firma, ale dokończyło wojsko. Dziś próżno szukać śladów jednostki wojskowej, która zlecała prace. Jej dokumenty zniknęły.

Obiekt jest pilnie strzeżony przez strażników granicznych i ma oznaczenia terenu wojskowego. Ale Ministerstwo Obrony Narodowej na temat bazy nie udziela żadnych informacji – podobnie jak Komenda Główna SG, MSWiA, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencja Wywiadu. Baza istnieje, ale nie wiadomo, kto jest za nią odpowiedzialny i kto z niej korzysta.
Informatorzy “Superwizjera” twierdzą, że placówka powstała w ramach tajnego porozumienia polsko-amerykańskiego, na podstawie którego umieszczono w Polsce elementy instalacji podsłuchowych. Wcześniej, latem 1990 roku, polski wywiad wywiózł z Iraku sześciu oficerów CIA, ratując ich przed śmiercią z rąk służb specjalnych Saddama Hussaina. Historia ta stała się kanwą filmu “Operacja Samum”. Amerykanie uznali wówczas, że po latach zimnej wojny Polakom można już zaufać.
Jaki związek ma tajna operacja w Iraku ze zbudowaniem na Mazurach tajnych instalacji? Jaką rolę odgrywa w tej sprawie jednostka GROM?

Co kryje tajemnicza zielona stodoła tuż przy rosyjskiej granicy i co to jest system SIGINT?

Te pytania na razie zostają bez odpowiedzi.

Onet.pl, Superwizjer TVN, kp

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments