Ostatnia sobota września dla seniora

Fot. Archiwum

KRAJ/RZESZÓW. Za darmo warsztaty i wystawy dla osób w wieku 60+

W ostatni weekend września wiele instytucji kulturalnych w całym kraju zaprosi seniorów do uczestnictwa w różnych formach aktywności. W Rzeszowie w ogólnopolska akcję 60+ KULTURA włącza się Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, która zaprasza ludzi dojrzałych w sobotę (29 września) do swoich placówek na warsztaty, spotkania z poezją i wystawy.

Program kulturalnej soboty dla Seniorów
Filia nr 6 (ul. Podwisłocze 6)
– godz. 17 – Dla Ciebie …Seniorze – wieczór poetycko-muzyczny “Symfonia pór roku w poezji i malarstwie” z udziałem regionalnej poetki, malarki, animatorki kultury JADWIGI KUPISZEWSKIEJ.

Budynek główny WiMBP (ul. Sokoła 13)
– w godz. 9-14 – sala wykładowa – warsztaty komputerowe dla seniorów, które pozwolą poznać podstawowe zagadnienia z zakresu informacji elektronicznej, obsługi komputera i Internetu. Zajęcia praktyczne z wykorzystaniem laptopów, zbiorów Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej oraz katalogów online Biblioteki poprowadzą informatycy z Działu Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie. Każdy uczestnik będzie miał do dyspozycji laptop podłączony do sieci internetowej.
– w godz. 9 – 15 – Europejski Rok Aktywnego Starzenia się – wystawa  prezentująca różne formy aktywności i ich dobroczynne oddziaływanie na zdrowie fizyczne i psychiczne seniorów. Przedstawione zostaną sylwetki ludzi, którzy potrafią i chcą być otwarci na świat, są ciekawi nowych technologii, chętnie dokształcają się i wracają do hobby, na które nie mieli czasu gdy pracowali zawodowo. Wystawa inspiruje i propaguje aktywny udział seniorów w życiu kulturalnym wielopokoleniowych społeczności.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży (ul. Słowackiego 11)
– w godz. 11-14 – międzypokoleniowe warsztaty z wyszukiwania informacji internetowej dla seniorów z udziałem młodzieży.

Filia nr 4 (ul. Ofiar Katynia 15)
– w godz. 9-15 – obiekty sakralne Rzeszowa i okolic w miniaturze  – wystawa kolekcji prac JÓZEFA WOŹNIKA, regionalnego twórcy i pasjonata.

Filia nr 10 (ul. Podchorążych 1)
– godz. 14.30 – spotkanie z Marianem Krzywdą, rzeszowskim podróżnikiem, który na 5 kontynentach zwiedził 58 krajów. Prelegent zaprasza na wspomnienia z podróży po Ameryce Południowej – Wyspie Wielkanocnej i Chile.

Polecamy! Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

bes

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o