Ostatnia szansa Golloba

GRAND PRIX POLSKI. Janusz Kołodziej w szpitalu. Kontuzjowany Nicki Pedersen ostatecznie zdecydował się na start w Toruniu.

Jeśli Tomasz Gollob ciągle liczy na obronę mistrzowskiego tytułu, musi w sobotę na MotoArenia rozpocząć pościg za Gregiem Hancockiem, do którego traci obecnie aż 28 punktów. Pogoń za Amerykaninem zapowiada także drugi w klasyfikacji generalnej, Jarosław Hampel.

Ubiegłoroczna Grand Prix na MotoArenie w Toruniu przeszła do historii polskiego speedwaya, bowiem biało-czerwoni w tych zawodach zajęli wszystkie miejsca na podium (Gollob, Holta, Hampel). – Wiadomo, że Tomek lubi tor w Toruniu i na pewno będzie odpowiednio do niego spasowany. Myślę, że jest faworytem sobotnich zawodów. Jeżeli nie teraz to kiedy? Musi zacząć odrabiać straty do Grega. W przeciwnym razie mistrzowski tytuł przepadnie – mówi na łamach portalu polskizuzel.pl trener polskiej kadry, Marek Cieślak. Gollob w tamtym roku nie miał sobie równych podczas zawodów w Toruniu, zdobywając 24 punkty. Hancock zajął dopiero 12. miejsce z 6-puntkowym dorobkiem. Na potknięcie Polaków liczy z kolei obcokrajowiec PGE Marmy Rzeszów, Jason Crump, który do miejsca na podium traci już  tylko 4 “oczka”.

Tylko trzech Polaków
W sobotnich zawodach miało szansę wystąpić aż pięciu Polaków. Ostatecznie pojedzie ich zaledwie trzech. Dzikiej karty nie otrzymał rekomendowany przez PZMot. Adrian Miedziński, tylko Australijczyk Darcy Ward. Z zawodów wycofał się w ostatnich dniach także Janusz Kołodziej, którego zastąpi Szwed Magnus Zetterstroem. 27-letni zawodnik Unii Leszno od poniedziałku przebywa w szpitalu. – Janusz ma pewne kłopoty z nerkami, ale nie chciałbym zdradzać szczegółów. Wspólnie z nim i lekarzami podjęliśmy decyzję, że nie wystąpi w Grand Prix. W szpitalu zostanie prawdopodobnie do końca miesiąca – informuje prezes Unii, Józef Dworakowski. Pod znakiem zapytania stał również występ Nicki Pedersena, który w poniedziałek nabawił się kontuzji kolana. – Kontuzja jest poważniejsza niż to odczuwałem w dniu wypadku. Są to prawdopodobnie naciągnięte więzadła kolana. Jak na razie nie mogę jeździć na motocyklu i najbliższe dni po konsultacji z moją fizjoterapeutką Lisą Thomey wykażą, czy będę w stanie wystartować w sobotę w Polsce. W czwartek podejmę decyzję – mówił w środę Pedersen, który ostatecznie zdecydował się start w Toruniu.
Klasyfikacja generalna (po 7 z 11 turniejów): 1. Hancock – 104, 2. Hampel – 82, 3. Gollob – 76, 4. Crump – 72, 5. Jonsson – 72, 6. Sajfutdinow – 72, 7. Holder – 70, 8. Bjerre – 66, 9. Pedersen – 59, 10. Lindgren – 55, 11. Lindbaeck – 48, 12. Harris – 43, 13. Kołodziej – 39, 14. Holta – 33, 15. Laguta – 11.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments