Ostatnia szansa Kreta i Bąka

Łukasz Kret (nz. z prawej, razem z Jasonem Crumpem) będzie dziś na torze w Rybniku walczył o przepustkę do finału Brązowego Kasku.

BRĄZOWY KASK. Dziś półfinały na torach w Rybniku i Ostrowie.

W gronie zawodników, którzy będą dziś rywalizować o awans do finału (13 sierpnia w Częstochowie) znalazło się dwóch reprezentantów podkarpackich klubów: Łukasz Kret i Dawid Bąk. Dla obu, z racji wieku, będzie to ostatnia możliwość powalczenia o Brązowy Kask.

W rywalizacji o to trofeum biorą udział zawodnicy, którzy nie ukończyli 19 roku życia. Rzeszowianin i krośnianin wystąpią w zawodach na torze w Rybniku. Obu czeka trudne zadanie, bowiem w półfinałowej stawce znaleźli się zawodnicy, którzy w tym sezonie prezentują się zdecydowanie lepiej od podkarpackiej dwójki.

Faworytem rybnickiego turnieju wydaje się być Piotr Pawlicki, który w tym roku już pokazał się z bardzo dobrej strony, awansując m.in. do finału IMP. Sporo do powiedzenia będą mieli także zawodnicy z klubów Speedway Ekstraligi, m.in. Łukasz Cyran, Bartosz Zmarzlik, Adam Strzelec, Patryk Malitowski czy Tobiasz Musielak. Groźny będzie także Mateusz Domański, który przecież rybnicki tor zna jak własną kieszeń.

Z obu turniejów awans do finału wywalczy ośmiu najlepszych zawodników oraz po jednym rezerwowym.
mj

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.