Ostatnia szansa na centrum wystawiennicze dla Rzeszowa

RZESZÓW. Koszt inwestycji przy al. Witosa wyniesie 60 mln zł.

Podkarpacie to jedyne z województw Polski Wschodniej, które nie przystąpiło do budowy centrum konferencyjno-wystawienniczego. Działacze Platformy Obywatelskiej chcą, by sejmik województwa wpisał budowę centrum przy al. Witosa do wieloletniego planu inwestycji. Gotowa jest już wstępna koncepcja przedsięwzięcia.

– Rzeszów powinien stać się miastem wystawienniczym i targowym – uważa poseł Zbigniew Rynasiewicz, szef podkarpackiej PO. – Nasze położenie i dostępność komunikacyjna po wybudowaniu autostrady A4 i drogi S19 daje większe szanse na rozwój niż Kielcom i Lublinowi.

Niestety, mimo różnych przymiarek władze Rzeszowa do tej pory nie skorzystały ze unijnych środków programu Rozwój Polski Wschodniej. Inni nas wyprzedzili.

Więcej w Super Nowościach.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
roman
roman
9 lat temu

p.Rynasiewicz co pan uważa to jest mało ważne – widać że pan kiepsko zna historię rzeszowa – ja mam ponad 60 lat i wiem swoje- ponad 30 lat temu ten temat był już na tapecie przypomnę CHZB – Budimex o/Rzeszów – powstałe w wyniku reorganizacji Zjednoczeń budownictwa już miało w planach budowę takiego kompleksu – jednak prymityw umysłowy rządzących tych w warszawie i w rzeszowie spowodował to że dzisiaj słyszymy o tym co powinno być / albo o wizjach – o tym to słychać od 1945 roku – wizje są cały czas a zwykły obywatel ma z tego – wiadomo… Czytaj więcej »

Jerzy
Jerzy
9 lat temu
Reply to  roman

Nie ważne co miało być, ważne co może być i trzeba zrobić wszystko abyśmy nie byli 50 lat za murzynami. Bardzo dobrze że ktoś o tym myśli. Wierze że uda się ten pomysł zrealizaować .

janles62
janles62
9 lat temu

PIS z PO będą się kłócić i nic z tego nie wyjdzie