Ostatnie dni na egzamin po staremu!

W Rzeszowie już ostatnie dni, żeby zdać egzamin łączony. W Tarnobrzegu nie ma już wolnych terminów. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Kandydaci na kierowców chcą zdążyć przed 19 stycznia 2013 r., a WORD-y robią, co mogą, aby im to umożliwić.

Z dnia na dzień najwcześniejsza data zapisania się na egzamin na prawo jazdy na kategorię B ulega zmianie. Codziennie długie kolejki klientów ustawiają się przed Działem Obsługi Klienta. To już ostatnie dni, żeby zdać egzamin na starych zasadach.

Jeszcze w poniedziałek w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie można było zapisać się na egzamin praktyczny i teoretyczny na prawo jazdy kategorii B na 18 stycznia 2013 r. – Trudno określić, kiedy dokładnie przypadnie ten moment, że będziemy mieć terminy już po 19 stycznia – mówi pracownik obsługi klienta. Choć zmiany będą dotyczyć egzaminu teoretycznego, większość kursantów decyduje się na egzamin łączony. Dla tych, którzy woleliby jednak zdawać osobno oba egzaminy, jest dobra informacja. Na samą teorię jest dużo więcej miejsc, przynajmniej w Rzeszowie, więc przez najbliższe dni nie ma się jeszcze o co martwić. Od poniedziałku (17 bm.) do 18 stycznia 2013 r., zwiększana jest liczba egzaminów teoretycznych. Dłuższy czas na przeprowadzanie egzaminów oraz dyspozycyjność WORD-u (również w weekendy) ma umożliwić wszystkim chętnym przystąpienie do egzaminu teoretycznego przed wejściem w życie nowych zasad egzaminowania – informuje Marek Poręba, dyrektor rzeszowskiego WORD-u. – 19 stycznia nie będziemy egzaminować – dodaje.

W Krośnie tych terminów jest znacznie mniej. – Co możemy, to ludziom zapewniamy – mówi Mariola Drabiecka z Biura Obsługi Klienta w WORD w Krośnie. Większość kandydatów (ok. 80 proc.) na kierowców nie ma problemu ze zdaniem testów i powtarzają częściej egzamin praktyczny. W ostatnim przypadku zdawalność na Podkarpaciu szacuje się na 30 – 40 proc.

W Tarnobrzegu nie ma już możliwości zdania na starych zasadach, jeśli wybiera się egzamin łączony. – Na późniejsze terminy na razie nie przyjmujemy chętnych – mówi pracownica z tarnobrzeskiego WORD-u. – Nie wiemy jeszcze, jak to będzie z nowym systemem na egzamin teoretyczny. Chętnych do zdania przed wprowadzeniem zmian nie brakuje.

Blanka Szlachcińska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o