Ostatnie przetarcie

W piątek kibice Asseco Resovii obejrzą swoich ulubieńców (atakuje Peter Veres) w meczowych strojach. O godzinie 17 w hali Podpromie nastąpi oficjalna prezentacja mistrzów Polski. Fot. Wit Hadło
W piątek kibice Asseco Resovii obejrzą swoich ulubieńców (atakuje Peter Veres) w meczowych strojach. O godzinie 17 w hali Podpromie nastąpi oficjalna prezentacja mistrzów Polski. Fot. Wit Hadło

SIATKÓWKA. W piątek siatkarze Asseco Resovii oficjalnie zaprezentują się kibicom.

W piątek w hali na Podpromiu (godz. 17) siatkarze Asseco Resovii oficjalnie zaprezentują się kibicom. Godzinę później mistrzowie Polski zmierzą się w towarzyskim pojedynku z Jastrzębskim Węglem, a na deser zagra zespół Piersi.

Podczas prezentacji, oprócz pierwszego zespołu, pokażą się też drużyny młodzików, kadetów i juniorów. Organizatorzy zapowiadają dla kibiców wiele dodatkowych atrakcji. Wstęp wolny na piątkową imprezę będą mieli kibice, którzy posiadają karnet na ten sezon na mecze Asseco Resovii. Ci, którzy ich nie posiadają mogą kupić bilet. Dla posiadaczy Kart Kibica wejściówki kosztują 10 zł, a dla pozostałych 25 zł normalny i 15 zł ulgowy. Bilety będą dostępne dopiero w kasie hali Podpromie w dniu prezentacji, natomiast posiadacze Kart Kibica mogą rezerwować je przez Internet. Natomiast w poniedziałek, 7.10. (godz. 18) w Galerii Rzeszów odbędzie się kolejna prezentacja ekipy mistrzów Polski (wstęp wolny).

Bez kapitana i Bułgara
Podczas piątkowej imprezy w szeregach Asseco Resovii zabraknie jedynie kapitana Oliega Achrema, którego zatrzymały sprawy związane z reprezentacją Białorusi (spodziewany jest w Rzeszowie 6 października). Nie będzie też bułgarskiego przyjmującego Nikołaja Penczewa, który weźmie udział w mistrzostwach świata w Brazylii do lat 23.

Nowy nabytek ma do ekipy mistrzów Polski dołączyć w połowie października, a więc już w trakcie rozgrywek ligowych. PlusLiga rusza 11 października i wówczas Asseco Resovia o godz. 16 na inaugurację zmierzy się z beniaminkiem BBTS-em Bielsko-Biała (transmisja w Polsacie Sport). W październiku w TV będzie można zobaczyć również resoviaków w wyjazdowym meczu z Jastrzębskim Węglem (26.10., godz. 14.45) oraz w pojedynku o Superpuchar z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (16.10. godz. 19.30).

Zagrają na urodziny
Piątkowy mecz z brązowym medalistą poprzedniego sezonu będzie zatem przedostatnim sprawdzianem przed ligą. Ostatnim będzie rozegrany dzień później w Lublinie kolejny pojedynek z Jastrzębskim Węglem. Ten pokazowy pojedynek uświetni 60. urodziny Tomasza Wójtowicza, mistrza świata z Meksyku (1974) i mistrza olimpijskiego z Montrealu (1976). Jubilat jest lublinianinem, wychowankiem miejscowego klubu MKS, jednym z najwybitniejszych graczy w historii polskiej siatkówki, który jako pierwszy Polak trafił do siatkarskiej Galerii Sław. W marcu 2012 jastrzębianie zagrali w Lublinie z PGE Skrą Bełchatów podczas benefisu Wójtowicza i Lecha Łasko. Wówczas impreza przyciągnęła na trybuny trzy tysiące widzów.

Rafał Myśliwiec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments