OŚWIADCZENIE REDAKTORA NACZELNEGO SUPER NOWOŚCI

W związku z pomówieniami Konrada Fijołka, pełnomocnika Komitetu Wyborczego Wyborców Tadeusza Ferenca „Rozwój Rzeszowa”, wypowiedzianymi podczas wczorajszej konferencji prasowej oświadczam, że podejmę wszelkie przewidziane prawem działania mające na celu obronę dobrego imienia redakcji i dziennika „Super Nowości”. Oczekuję, że Konrad Fijołek, z własnej woli, niezwłocznie przeprosi dziennikarzy i czytelników „Super Nowości”. W przeciwnym razie sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Redakcja Super Nowości nie była pozwana ani tym bardziej nie przegrała procesu sądowego w trybie wyborczym z KWW Tadeusza Ferenca „Rozwój Rzeszowa”. Dowodem na to jest pismo Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, w którym sąd już na samym początku jasno stwierdza, że w ciągu ostatnich 10 dni nie była prowadzona żadna sprawa, w której uczestnikiem postępowania byłby dziennik Super Nowości.Tym, którzy nie znają przepisów przypominam, że dziennikarze mają prawo udziału w wyborach samorządowych na takich samych zasadach, jak każdy pełnoprawny obywatel naszego kraju.

Złamaniem prawa jest cenzura wprowadzona przez rzeszowski ratusz. Urzędnicy miejscy, którzy na wyraźne, odgórne polecenie odmawiają rzeszowskim dziennikarzom dostępu do informacji, ewidentnie łamią przepisy ustawy o dostępie do informacji publicznej i prawo prasowe. Urząd od dłuższego czasu odmawia odpowiedzi na zadawane przez dziennikarzy pytania. To jest cenzura prewencyjna, której wprost zabrania art. 54 ust. 2 Konstytucji „Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane”.

Drodzy Państwo – to jest prawdziwy zamach na demokrację. Wierzę, że zajmą się tym odpowiednie organy ścigania.

Redaktor Naczelny Piotr Pyrkosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments