Oświadczenie w sprawie meczu w Lesznie

ŻUŻEL. Do naszej redakcji dotarło oświadczenie Speedway Stali Rzeszów w sprawie niedzielnego meczu w Lesznie. Poniżej jego treść (pisownia oryginalna):

Speedway Stal Rzeszów S.A. wyraża ubolewanie ze względu na niecodzienną sytuację, jaka miała miejsce podczas rozegranego 2 czerwca w Lesznie meczu pomiędzy drużynami Fogo Unia Leszno – PGE Marma Rzeszów. Jednocześnie bezwzględnie stoimy na stanowisku, iż mecz nie powinien się odbyć, gdyż organizator nie dopełnił obowiązków wynikających z art. 9a pkt. 4 Regulaminu Zawodów Motocyklowych na Torach Żużlowych, który mówi wprost: „Nieprzestrzeganie zasad, o których mowa w ust. 1 oraz 3, będzie potraktowane jako nieregulaminowe przygotowanie toru do zawodów z winy organizatora.” Organizator, po tym jak otrzymał z Ekstraligi zawiadomienie, że mecz ze względu na prognozowane warunki pogodowe, został zakwalifikowany jako mecz zagrożony, powinien ubić całą nawierzchnię toru, aby umożliwić spływanie wody na płytę wewnątrz toru w przypadku wystąpienia opadów. Tymczasem organizator tego nie uczynił, co zostało również udokumentowane przez Komisarza Toru. Prace na torze prowadzone do momentu rozpoczęcia zawodów nie sprawiły, że tor był zgodny z regulaminem.

Argumentacja, że nawierzchnia była „dobra” ze względu na fakt, iż padł rekord toru wydaje się nadużyciem, ponieważ Regulamin Sportu Żużlowego nie przewiduje takiego przypadku, tym bardziej jeżeli jest ona podnoszona przez Sędziego zawodów, który powinien dokonywać oceny stanu toru zgodnie z Regulaminem. Często rekordy toru padają na treningach, co nie jest jednoznaczne z pozytywną weryfikacją zgodności toru z wymaganiami regulaminowymi.

Obrazując nasze stwierdzenia pokazujemy zdjęcia toru z niedzieli rano w Gorzowie, gdzie mecz miał także kategorię meczu zagrożonego oraz – dla porównania – w Lesznie.
Nawiązując do stwierdzenia menadżera drużyny z Leszna, Pana Pawła Jądera, który, odnosząc się do obecności w składzie naszej drużyny Nicki Pedersena, na portalu sportowefakty.pl powiedział „trudno rozmawiać o bezpieczeństwie zawodników z kimś, kto przywozi tutaj żużlowca ze złamaną ręką i zmusza go do jazdy”, informujemy, że nikogo nie zmuszaliśmy do jazdy, co więcej nie było takiej potrzeby. Dzień wcześniej Pedersen z powodzeniem startował w Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff, gdzie zajął ósme miejsce. Licząc się z takimi nie merytorycznymi zarzutami, które padały ze strony drużyny z Leszna, zaproponowaliśmy rozegranie tego meczu w innym terminie na regulaminowym torze bez obecności Nicki Pedersena.

Po oględzinach i próbie toru, gdzie stwierdziliśmy jego nieregulaminowy stan, przedstawiliśmy argumentację sędziemu, który nie zgodził się wziąć odpowiedzialności za bezpieczeństwo zawodników na torze.

Naszym celem było stworzenie dobrego widowiska, a nie parodii żużla i walki żużlowców z torem. Pragniemy przeprosić kibiców, gdyż ten mecz nie powinien się odbyć i zostać przełożony na inny termin.

do “Oświadczenie w sprawie meczu w Lesznie”

 1. Boletz

  Prawda jest taka, że Marma kombinowała i nie chciała jechać bo Pedersen się do jazdy nie nadawał. Z drugiej strony Unia też kombinowała z torem, co jest po pierwsze jej standardowym zagraniem, a po drugie jak Unia lubi jeździć na wykopki po kartoflisku, to jej sprawa. Żużel jest sportem, w którym wyścigi mają się odbywać po równym torze o takiej samej nawierzchni w każdym miejscu.
  Trochę szopka wyszła, ale bardzo dobrze, że wreszcie ktoś się kategorycznie przeciwstawił tym odwiecznym kombinacjom Romka Jankowskiego i Prezesa Dworakowskiego.
  Nie chciałbym być teraz w skórze tych włodarzy od Ekstraligi, którzy będą musieli rozstrzygnąć ten spór.

 2. Markiz de Sade

  Bez Marty byłoby jeszcze gorzej lub żużla nie byłoby wcale!

 3. widz

  Czy nasi żużlowcy to nierychliwe dziewice?

 4. staqch

  Jozek pewno zarabiasz 1200-1500zl wiec ty od nowego sezonu bedziesz Sponsorem Marmy!!!!!wtedy ja ci napisze Wynocha!!!!!

 5. Wacek

  Nikt nie będzie płakał za nimi

 6. Józek

  Półtorak i Pedersen wynocha z Marmy – dość tej paranoi którą robicie

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.