Oświadczenie w sprawie meczu w Lesznie

ŻUŻEL. Do naszej redakcji dotarło oświadczenie Speedway Stali Rzeszów w sprawie niedzielnego meczu w Lesznie. Poniżej jego treść (pisownia oryginalna):

Speedway Stal Rzeszów S.A. wyraża ubolewanie ze względu na niecodzienną sytuację, jaka miała miejsce podczas rozegranego 2 czerwca w Lesznie meczu pomiędzy drużynami Fogo Unia Leszno – PGE Marma Rzeszów. Jednocześnie bezwzględnie stoimy na stanowisku, iż mecz nie powinien się odbyć, gdyż organizator nie dopełnił obowiązków wynikających z art. 9a pkt. 4 Regulaminu Zawodów Motocyklowych na Torach Żużlowych, który mówi wprost: „Nieprzestrzeganie zasad, o których mowa w ust. 1 oraz 3, będzie potraktowane jako nieregulaminowe przygotowanie toru do zawodów z winy organizatora.” Organizator, po tym jak otrzymał z Ekstraligi zawiadomienie, że mecz ze względu na prognozowane warunki pogodowe, został zakwalifikowany jako mecz zagrożony, powinien ubić całą nawierzchnię toru, aby umożliwić spływanie wody na płytę wewnątrz toru w przypadku wystąpienia opadów. Tymczasem organizator tego nie uczynił, co zostało również udokumentowane przez Komisarza Toru. Prace na torze prowadzone do momentu rozpoczęcia zawodów nie sprawiły, że tor był zgodny z regulaminem.

Argumentacja, że nawierzchnia była „dobra” ze względu na fakt, iż padł rekord toru wydaje się nadużyciem, ponieważ Regulamin Sportu Żużlowego nie przewiduje takiego przypadku, tym bardziej jeżeli jest ona podnoszona przez Sędziego zawodów, który powinien dokonywać oceny stanu toru zgodnie z Regulaminem. Często rekordy toru padają na treningach, co nie jest jednoznaczne z pozytywną weryfikacją zgodności toru z wymaganiami regulaminowymi.

Obrazując nasze stwierdzenia pokazujemy zdjęcia toru z niedzieli rano w Gorzowie, gdzie mecz miał także kategorię meczu zagrożonego oraz – dla porównania – w Lesznie.
Nawiązując do stwierdzenia menadżera drużyny z Leszna, Pana Pawła Jądera, który, odnosząc się do obecności w składzie naszej drużyny Nicki Pedersena, na portalu sportowefakty.pl powiedział „trudno rozmawiać o bezpieczeństwie zawodników z kimś, kto przywozi tutaj żużlowca ze złamaną ręką i zmusza go do jazdy”, informujemy, że nikogo nie zmuszaliśmy do jazdy, co więcej nie było takiej potrzeby. Dzień wcześniej Pedersen z powodzeniem startował w Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff, gdzie zajął ósme miejsce. Licząc się z takimi nie merytorycznymi zarzutami, które padały ze strony drużyny z Leszna, zaproponowaliśmy rozegranie tego meczu w innym terminie na regulaminowym torze bez obecności Nicki Pedersena.

Po oględzinach i próbie toru, gdzie stwierdziliśmy jego nieregulaminowy stan, przedstawiliśmy argumentację sędziemu, który nie zgodził się wziąć odpowiedzialności za bezpieczeństwo zawodników na torze.

Naszym celem było stworzenie dobrego widowiska, a nie parodii żużla i walki żużlowców z torem. Pragniemy przeprosić kibiców, gdyż ten mecz nie powinien się odbyć i zostać przełożony na inny termin.

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
BoletzMarkiz de SadewidzstaqchWacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Boletz
Gość
Boletz

Prawda jest taka, że Marma kombinowała i nie chciała jechać bo Pedersen się do jazdy nie nadawał. Z drugiej strony Unia też kombinowała z torem, co jest po pierwsze jej standardowym zagraniem, a po drugie jak Unia lubi jeździć na wykopki po kartoflisku, to jej sprawa. Żużel jest sportem, w którym wyścigi mają się odbywać po równym torze o takiej samej nawierzchni w każdym miejscu.
Trochę szopka wyszła, ale bardzo dobrze, że wreszcie ktoś się kategorycznie przeciwstawił tym odwiecznym kombinacjom Romka Jankowskiego i Prezesa Dworakowskiego.
Nie chciałbym być teraz w skórze tych włodarzy od Ekstraligi, którzy będą musieli rozstrzygnąć ten spór.

Markiz de Sade
Gość
Markiz de Sade

Bez Marty byłoby jeszcze gorzej lub żużla nie byłoby wcale!

widz
Gość
widz

Czy nasi żużlowcy to nierychliwe dziewice?

staqch
Gość
staqch

Jozek pewno zarabiasz 1200-1500zl wiec ty od nowego sezonu bedziesz Sponsorem Marmy!!!!!wtedy ja ci napisze Wynocha!!!!!

Wacek
Gość
Wacek

Nikt nie będzie płakał za nimi

Józek
Gość
Józek

Półtorak i Pedersen wynocha z Marmy – dość tej paranoi którą robicie