Oszczędzają kosztem dzieci, a co z urzędnikami?

Ludzie przełknęliby różne rzeczy, gdyby widzieli, że wójt zaczyna oszczędzać od siebie – uważa Jan Adamczyk, sołtys Mazurów. Fot. Autor

RANIŻÓW. – Dla szkół kasy nie ma, a dla urzędu są – złości się sołtys Mazurów.

Wielu raniżowian ma za złe wójtowi Danielowi Fili, że ten szuka oszczędności w szkołach, a nie w swoim urzędzie. – Ludzie by przełknęli różne rzeczy, ale pod warunkiem, że urzędnicy zaczęliby oszczędzać od siebie – uważa Jan Adamczyk, sołtys Mazurów. Wójt nie zgadza się z taką tezą. – Jeśli chodzi o liczbę etatów, to w urzędzie mamy mniejsze zatrudnienie niż za czasów mojego poprzednika – przekonuje Fila.

O rozdmuchanej administracji wójta Daniela Fili (31 l.) krążą legendy. Opowieści te irytują zwłaszcza tych, którym w imię oszczędności redukuje się bądź zamyka szkoły.

Adamczyk: – Dla szkół pieniędzy nie ma, dla urzędników są
- Ludzie przełknęliby różne rzeczy, gdyby widzieli, że wójt zaczyna oszczędzać od siebie – oświadczył na ostatniej sesji Rady Gminy Jan Adamczyk (69 l.), sołtys Mazurów – Jeśli w domu dzieci widzą, ze mama z tatą zaciskają pasa, to one też zrozumieją, że im również brakuje. Tymczasem w gminie co się dzieje? Zakład Utrzymania Porządku zlikwidowano, bo był na to nacisk społeczny, ale co z tego, skoro jego pracownicy dalej są zatrudnieni.

Kiedyś w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji był jeden człowiek i dawał sobie radę. Teraz są cztery osoby. I tak można by wymieniać w nieskończoność – mówił Adamczyk. – Koło siebie nic nie robicie, tylko atakujecie te biedne szkoły. Dla nauczycieli pieniędzy nie ma, a dla urzędników są. Do wszystkiego możemy dokładać, tylko do szkół nie.

Wójt: – Obniżyliśmy pensje o 7,5 procent
Według wójta, słowa sołtysa Mazurów są niesprawiedliwe. – Obecnie, mimo wzrostu zadań związanych z ustawą śmieciową, mamy mniejsze zatrudnienie niż w ub. kadencji. Można to sprawdzić, zapraszam do urzędu – odpierał zarzuty. – Od 1 lipca ub. r. wszystkim pracownikom urzędu i jednostek podległych obniżono pensje o 7,5 proc. Planujemy kolejne cięcia w administracji. Powstałe w ten sposób oszczędności trafiają na spłatę zadłużenia.

- W Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji praktycznie już jest 2,5 etatu. Wcześniej było więcej, również za poprzedniego pana wójta. W urzędzie także jest mniej etatów niż w ub. kadencji. I nie zakładamy przyjmowania do pracy kolejnych osób – dodał wójt Raniżowa.

***
Wójt Daniel Fila mocno bije się w pierś, zapewniając wszem i wobec, że również w Urzędzie Gminy tnie koszty. Trudno mu jednak dotrzeć z tym do krytycznych wobec niego mieszkańców. Oni i tak wiedzą swoje – zbyt dużo słyszeli, czytali, widzieli…

Paweł Galek

do “Oszczędzają kosztem dzieci, a co z urzędnikami?”

 1. AntyResovia

  Niezłe cyrki w Raniżowie ale nie gorsze w Dzikowcu. ANTYklecha!!!

 2. Do lasowiak

  To daj wszystkim przykład oraz sołtysowi i ty jako jedyny we wsi nie wylewaj ścieków do rowy!!! i przestań publicznie wylewać żali bo to takie zaściankowe i śmieszne!!! Weź się do roboty a nie krytykuj sąsiada…

 3. olo

  TERAZ WIEŚNIAKI WIECIE CO TO SĄ WYBORY I JAKIE RYZYKO JEST JAK SIĘ TAKIEGO WYBIERZE!

 4. lasowiak

  Wielki Sołtys, nim mu nie potrzeba a ścieki do rowy puszcza i śmierdzi na pół Mazur. Bo mu kanalizacji nie potrzeba, taki to gospodarz

 5. anonim

  Sołtys z Mazurów to przynajmniej się .odzywa pozostali sołtysi przyjeż dzaja tylko aby wziaśc dietę

 6. Do mazur i lasowiak

  A kim wy jesteście??? Ludźmi bez perspektyw i pasji w życiu jedyne co was trzyma to wyjazd do Francji na zbiór jabłek- to jest szczyt marzeń i cel każdego roku… potraficie tylko krytykować i nic więcej. Typowi Polacy-sami nic nie robią ale oczekują od innych wszystkiego. Apropo sołtysa, ktoś go chyba wybrał? jeśli taki zły to dlaczego większa społeczność wiejska go poparła? Chce chłop coś zrobić dla wsi to trzeba mu pomóc a nie utrudniać, bo to do niczego dobrego nie prowadzi.

 7. anonim

  Na szkoł nie ma bo poszły na nagrody.

 8. anonim

  W urzędzie mniej bo się nie mieścili,ale zrobiono dla nich jeszcze dwa budynki.
  jeden na stadionie ,drugi koło CPN.

 9. lasowiak

  popieram a jak był radnym to kazał klękać przed sobą mieszkancom Korczowisk taki ważny, w końcu artysta ze spalonego teatru. Słuchać już nie można tego brzedolenia.

 10. mazur

  Wstyd że mamy takiego sołtysa. Wszystko mu na tacy trzeba dać a mu zawsze źle.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.